• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

-Hollanda arasında yeni dönem

Türkiye-Hollanda arasında yeni dönem

20.07.2018, 23:21

Türkiye ile Hollanda arasında geçen sene Mart ayında yaşanan krizin ardından ilişkilerin normalleşmesi için ilk adım atıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollandalı mevkidaşı ile 11 Temmuz'da Belçika'nın başkenti Brüksel'de NATO zirvesinde bir araya gelerek iki ülkenin birçok ortak çıkara sahip iki dost ve NATO müttefiki ülke olduklarının altını çizmişlerdi.

BÜYÜKELÇİ ATANACAK

Çavuşoğlu, dün Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede iki mevkidaş ikili ilişkileri normalleştirme kararı aldı. Görüşmeye ilişkin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, şöyle denildi: "İki Bakan ülkelerinin ilişkilerin normalleştirilmesine hazır olduklarını beyan etmişlerdir. Bu doğrultuda, Bakanlar Ankara ve Lahey Büyükelçilerinin görevlerine başlamaları konusunda uzlaşmışlardır. Ayrıca Hollanda Dışişleri Bakanının 2018'in ikinci yarısında Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunması kararlaştırılmıştır."

SELVA ÜNAL

Türkiye-Hollanda arasında yeni dönem haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN