• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de imza düğümü bugün çözülüyor

CHP’de imza düğümü bugün çözülüyor

01.08.2018, 23:14

CHP'de 24 Haziran seçimlerinin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve partinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile taraftarları arasında başlayan olağanüstü kurultay tartışmaları sürerken muhalifler toplanan noter onaylı imzaları bugün saat 16.00'da Genel Merkez'e sunacak.
Muhaliflerle Genel Merkez arasındaki imza sayısı kavgası ise sürüyor. Muhaliflerin elinde 632 imza olduğu öne sürülürken parti bu sayının 574 olduğunu savunuyor. Genel Merkez 47 imzanın ise geri çekildiğini belirtiyor. Muhalifler, bugün Muharrem İnce'ye teslim edilen imzalarla ve kurultay isteyen delegelerle birlikte Genel Merkez'e çıkarma yapacak.​ CHP'de imzaların sunulmasının ardından ise gözler Genel Merkez'e çevrilecek. Genel Merkez, tüzük gereği delegelerin salt çoğunluğunun imzasının olduğunu tespit ederse 45 gün içinde olağanüstü kurultaya gidilecek.

"İHTİMAL VERMEM"

Son günlerde CHP'deki bu sürecin mahkemede biteceği dillendiriliyor. Bu ihtimali değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Hiçbir CHP'linin, partisini mahkeme koridorlarına taşıyacağına inanmam, ihtimal vermem" dedi.

EVRİM GÜVENDİK

CHP’de imza düğümü bugün çözülüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN