• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Vitrin değişti fon sabit...

Vitrin değişti fon sabit...

10.08.2018, 23:26

Değişim taleplerine kulaklarını kapatan lideri , koltuğu bırakmak yerine parti vitrinini yenilemekle yetindi. ’da sınırlı bir değişim yapan Kılıçdaroğlu, örgütün başına ’yı, parti sözcülüğüne ise ’ı getirdi. MYK’daki yerini koruyan en önemli isim ise gideceğine kesin gözüyle bakılan İzmir Milletvekili oldu

24 Haziran'da seçimleri sonrası olağanüstü kurultay tartışmaları ve kavgalarının bir türlü bitmediği CHP'de, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) yenilendi.
Akif Hamzaçebi Genel Sekreterliğe devam ederken, Oğuz Kaan Salıcı parti örgütünden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Parti sözcülüğüne Faik Öztrak getirildi. Gitmesine kesin gözüyle bakılan İzmir Milletvekili Tuncay Özkan yerini aynen korurken, açıklamalarıyla eleştiri oklarını üzerine çeken Bülent Tezcan ise MYK'da yer almadı.

ÖRGÜTÜN BAŞINA SALICI

Partideki sözde değişim, başta partililerde olmak üzere hayal kırıklığı yarattı. Sosyal medyada adeta dalga konusu olan MYK değişimi için "CHP'de geleneksel 9. sandık sonrası gaz alma şenlikleri" yorumları yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin yeni MYK üyelerini belirledi. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak oldu. CHP'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na ise sık sık Kılıçdaroğlu'nun yerine koltuğunu bırakacağı iddia edilen Oğuz Kaan Salıcı getirildi. CHP'nin yeni yönetiminde 6 yeni isim yer alırken, Bülent Tezcan, Haluk Koç, Öztürk Yılmaz MYK'da yer almadı. CHP'de 18 olan MYK üye sayısı 19'a çıktı. MYK'da 6 yeni isim yer aldı. Bu isimler ise Yıldırım Kaya, Yunus Emre, Bülent Kuşoğlu, Gökçe Gökçen, Oğuz Kaan Salıcı, Orhan Sarıbal oldu. Haluk Koç, Bülent Tezcan, Öztürk Yılmaz, Tekin Bingöl, Çetin Osman Budak ise yeni MYK'da yer almadı.

İşte CHP'nin yeni yönetimi

Ekonomi Politikaları - Parti Sözcüsü: Faik Öztrak

Genel Sekreter: Akif Hamzaçebi

Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim: Tuncay Özkan

Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimleri: Oğuz Kaan Salıcı

Dış İlişkiler: Ünal Çeviköz

Yerel Yönetim Politikaları:

Seyit Torun

AR-GE Bilim Yönetim ve Kültür Platformu: Fethi Açıkel

Bilgi ve İletişim Teknolojileri:

Onursal Adıgüzel

Doğa Hakları: Gülizar Biçer Karaca

Eğitim Politikaları: Yıldırım Kaya

Gençlik Politikaları:

Yunus Emre

Halkla İlişkiler: Gamze Akkuş İlgezdi

Hukuk Politikaları:

Muharrem Erkek

İdari ve Mali İşler:

Bülent Kuşoğlu

İnsan Hakları: Gökçe Gökçen

İşçi Sendikaları - Meslek Kuruluşları ve Sivil Toplum Örgütleri: Veli Ağbaba

İşveren Sendikaları / Kuruluşları - Esnaf Odaları ve Sosyal Politikalar: Aykut Erdoğdu

Kadın Politikaları: Lale Karabıyık

Tarım Politikaları ve Tarım Örgütleri: Orhan Sarıbal

FATİH ŞENDİL

Vitrin değişti fon sabit... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN