• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan: Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz

Başkan Erdoğan: Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz

12.08.2018, 16:44 Güncelleme Tarihi: 13.08.2018,01:42

’da, partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Başkan Erdoğan, “Darbeyle yapamadıklarını parayla deniyorlar. Ama biz oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz” dedi. ABD’yi hukuk diliyle konuşmaya davet eden Erdoğan, “Hukuk diline varsanız varız, yoksanız cevabımızı yeni ittifaklara yönelerek veririz” diye konuştu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün Trabzon'da, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.
Burada yaptığı konuşmada ABD ile papaz Brunson üzerinden başlayan krizi değerlendiren Erdoğan, Trump yönetimine meydan okudu. Erdoğan, şunları söyledi:

Şimdi birileri darbeyle yapamadıklarını parayla yapmak istiyor. Buna ekonomik savaş derler. Üretim, ticarette bir daralma mı söz konusu? Ekonomik hiçbir sebebi yok. Bunun adı Türkiye'ye operasyon çekmektir. Bunun amacı da ülkemiz ekonomisinin savunma mekanizmasını etkisiz hale getirerek ülkemizi teslim almaktır, Türkiye'ye ve Türk milletine diz çöktürmektir. Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz. Teslim olmayacağız. Üretmeye, ihracatımızı artırmaya devam edeceğiz. Birileri kapıları kapatır, Mevlam başka kapı açar.

YENİ İTTİFAKLARA YÖNELİRİZ

Kulakları vardır duymazlar, dilleri vardır Hakkı konuşamazlar. Dilleri mühürlüdür. Bunu bileceğiz. 81 milyonluk bir ülkeyle stratejik ortaklığını terör örgütleriyle ortaklığına feda edenlere hadi güle güle deriz. Ben senin stratejik ortağınım Afganistan'da, Somali'de, Bosna'da. Böyle bir ortağını PYD/YPG gibi terör örgütlerini sahiplenerek nasıl kenara koyarsın. 5 bin TIR silahı Suriye'de terör örgütlerine teslim ediyorsun, bunları bize karşı kullandırıyorsun. Terör örgütleriyle ilişkisi olan bir papaz için Türkiye'yi feda ediyorsun. Gereği neyse hukuk devleti olarak biz onu yaparız. Talimatla Türkiye'ye boyun eğdiremezsiniz. Gördük ki hukuk dilinden anlamıyorlar. Hukuk diline varsanız biz varız, yoksanız biz hukuk diliyle konuşmaya devam ederiz. Cevabımızı yeni ittifaklara, ortaklıklara yönelerek veririz.

BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR

Vatandaşlarımız ve umudunu Türkiye'ye bağlamış kardeşlerimiz için mücadele edeceğiz. Türkiye üzerinden kimsenin oyun yapmasına izin vermeyeceğiz. Meselenin döviz kuru olduğunu veya yargılanan papaz olduğunu düşünen biri varsa bir an önce silkinip kendine gelsin. Bu konuda Sayın Bahçeli'ye teşekkür ediyorum. Kendisi hem yerli hem de millidir. Bir kez daha siyasi bir oyunla karşı karşıyayız. Ama Allah'ın izniyle bunun üstesinden geleceğiz. Para dediğiniz bugün yoktur, yarın bulursunuz, yatırım dediğiniz 2 gün gecikir 3'üncü gün daha hızlı yaparak yetişirsiniz.
Sakalımızı tıraş ediyorlar ama yarın daha gür çıkacak. Yastık altı dövizi olanlar lütfen bunları bankalarda TL'ye çevirsinler.

'CEVABINI VERİRİZ'

Dolara yönelik operasyona alternatif finans araçlarıyla cevap verileceğini kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Biz bu şifreleri çok iyi biliriz. IMF ile anlaşın diyenlerin, ülkenizin siyasi bağımsızlığından vazgeçin dediklerini çok iyi biliriz. Göreve geldiğimizde IMF'e borcumuz 23.5 milyar dolardı, şimdi yok. Faiz de faiz. Bu tuzağa da gelmeyiz. Çünkü faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan sömürü aracıdır. Hiç kimse heveslenmesin. Milletimiz ayakta olduğu sürece kimse bizim önümüzü kapayamaz. Bizi bugün dolarla sınayanlara yarın alternatif yollarla cevap vereceğiz."

'AYAKLARINA DÖVİZ KURU TAKILDI' DİYENLER AHMAKTIR

Türki ye'nin terör örgütleriyle ciddi bir mücadele yürüttüğünü kaydeden Erdoğan, "Her hafta ortalama 50 teröristi etkisiz hale getiriyoruz. Mücadelemize devam edeceğiz. Suriye'de Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı ile güvenli hale getirdiğimiz bölgelere yenilerini eklemenin hazırlıklarını yapıyoruz. Türkiye'nin ayağına döviz kuru takıldı diye düşünenler ahmaktır" dedi.

Başkan Erdoğan: Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN