• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Bu topraklara sahip çıkacağız

Bu topraklara sahip çıkacağız

25.08.2018, 23:17

Kurban Bayramı'nı memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesinde geçiren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Refahiye ilçesine bağlı Bakacak köyünü ziyaret ederek, köy sakinleriyle buluştu. Burada yaptığı konuşmada ülkemizin kardeşliği ve birliğini bozmaya çalışan her türlü şer odaklarına karşı yoğun bir mücadele verdiklerini kaydeden Yıldırım, "Sizin güvenliğiniz, ülkenin güvenliğidir. Erzincan'dan Mendeme köyü çukuruna gidecektim. Güvenlik sorunu var gitmeyelim dediler. Ben de Jandarma Komutanına 'benim gitmediğim yere vatandaşı sen nasıl gönderiyorsun' dedim. O yüzden biz korkak davranırsak, terörün tam da istediğini yapmış oluruz. Terör bu milleti korkutamaz. Bu toprakların sahibi şehitlerimizdir. Bu topraklar bize emanettir. Bu emanete gözümüz gibi sahip çıkacağız" ifadelerini kaydetti.

'KURALLARA RİAYET EDİN'

Konuşmasında tatil dönüşü yola çıkacak olan vatandaşlara da uyarılarda bulunan Yıldırım, sürücülerin dinlenmiş ve uykularını alarak, yola çıkmalarını istedi. Yıldırım, "Yolların kralı yok, kuralı var. Siz siz olun kurallara riayet edin. Biz sizlerin sevdiklerinize ulaşmanızı istiyoruz. Acılarla karşılaşmanızı istemiyoruz" dedi.

Bu topraklara sahip çıkacağız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN