• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Satmazlarsa biz üretiriz'

'Satmazlarsa biz üretiriz'

31.08.2018, 11:24 Güncelleme Tarihi: 01.09.2018,00:14

Başkan Erdoğan, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında S-400 ve 'ler konusunda ABD'ye bir kez daha net mesajlar verdi.

Milli Savunma Üniversitesi'ne bağlı Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu mezunları, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle diplomalarını aldı. Törende gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, şöyle konuştu: 15 Temmuz'un sembol ismi Ömer Halisdemir bir astsubaydır.
Ordumuza astsubay olarak girip generalliğe yükselen kardeşlerimiz var.
Ordumuz dünyanın en güçlü ordularından biri. Bu ordu, tarihine sığmayacak kahramanlıkların sahibidir.

KONU TÜRKİYE OLUNCA...

Milletlerin tarihinde dönüm noktaları vardır. Son yıllarda yaşadığımız hadiseleri böyle görüyorum. Biz tercihimizden pişman değiliz. Terörle mücadelede bizden istenen nedir? Terör örgütleri ülkemizi taciz etsin, biz elimiz kolumuz bağlı oturalım. Terörle mücadele herkese hak gözüküyor, ama mesele Türkiye olunca işin rengi değişiyor. Suriye'den ülkemize yapılan saldırılarda adeta yalnız bırakıldık. Kendimizi korumak için almak istediğimiz füze savunma sistemleri olmadık bahanelerle bize verilmedi. Ama parayla satmadıkları silahları terör örgütlerine bedava verdiler.
Topraklarımızı korumak için alternatif aradığımızda da 'sakın ha' diyorlar.
Bizim dayatmaları kabul etmemiz mümkün değil. Türkiye'nin S-400'lere ihtiyacı var, en kısa zamanda alacağız.
Türkiye'nin F-35'lere de ihtiyacı var. Vermezlerse ya başka yerden alırız ya da kendimiz üretiriz. İnsansız hava araçlarını vermediler şimdi üretiyoruz.

TÜRKİYE'NİN ALNI AK

Türkiye'nin ABD ile olan işbirliği gibi diğer ülkelerle de işbirliği var. Biz bugüne kadar ikili veya çok taraflı ilişkilerimizde sözümüzü tuttuk. Buradan alnının akıyla çıkacak tek ülke Türkiye.
Hem Avrupa hem ABD defalarca sınıfta kaldı. ABD'nin sadece Suriye konusunda bize verip yerine getirmediği sözleri saymaya kalksam kimsenin yüzümüze bakacak hali kalmaz.

'DÖVİZ KURU OYUNU ÜLKEYE OPERASYONDUR'

ABD'nin ajan papaz Brunson'u bahane ederek Türkiye'ye ekonomik savaş açmasını da eleştiren Erdoğan, şöyle devam etti: İzmir'de hukuk içinde devam eden bir davayı bahane ederek Türkiye'yi ekonomik yaptırımlar altına sokmayı hiçbir şekilde izah etmek mümkün değil. Ekonomi konusunda yaşananları bundan bağımsız görmüyoruz. Her şey ortada. Döviz kurundaki istikrarsızlık ülkemize yönelik bir operasyondur. Terör örgütleriyle yapamadıklarını döviz kurşunuyla, ekonomi silahıyla yapmak istiyorlar. Türkiye bu saldırının üstesinden gelecektir. 2023 hedeflerimize ulaşmamızı engelleyemeyecekler.

ERDOĞAN'IN DİPLOMASİ MARATONU BAŞLIYOR

Bugün Kırgızistan'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek olan Başkan Erdoğan, yarın 3. Dünya Göçebe Oyunları'nın açılış törenine katılacak. Erdoğan, burada Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Türkmenistan'ın da yer alacağı Türk Konseyi toplantısında da Türkiye'yi temsil edecek. Erdoğan, 7 Eylül'de ise İran'ın başkenti Tahran'da Suriye gündemiyle düzenlenecek Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesine katılacak. 25 Eylül'de 73. BM Genel Kurulu'na katılmak için New York'a gidecek olan Erdoğan, 28-29 Eylül'de ise Almanya'yı ziyaret edecek.

HASAN AY

'Satmazlarsa biz üretiriz' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN