• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Oğlum neden toprak altında?

Oğlum neden toprak altında?

02.09.2018, 00:20 Güncelleme Tarihi: 02.09.2018,01:05

’den tutuklu , ve ’in serbest kalmasını isteyen liderine tepkiler büyüyor. Kılıçdaroğlu’nu eleştiren 15 Temmuz şehidi Mahir’in annesi , sosyal medya hesabında, “O zaman benim oğlum neden toprak altında? Cumartesi Anneleri’ni savunurken niye bizden söz etmiyorsun?” yazdı

FATİH ŞENDİL

24 Haziran seçimleri sonrası krizin yaşandığı CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimden 66 gün sonra yaptığı Parti Meclisi'nde, FETÖ tutuklusu Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan, Eren Erdem ve Enis Berberoğlu'na özgürlük istemesine tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP liderine son olarak şehit annesi Muhteber Ayabak'tan tokat gibi cevap geldi. Kızının sosyal medya hesabı twetter'den CHP liderine seslenen acılı anne, Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Şimdi ben sana soruyorum oğlum Mahir Ayabak neden toprak altında? Cumartesi annelerini savunurken niye 15 Temmuz annelerinden söz etmiyorsun? Bu mudur siyasetiniz?' dedi.

Evlat acısı yüreğinde hiç sönmeyecek olan acılı annenin sorusuna sosyal medya kullanıcıları da destek verirken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun anne Ayabak'a vereceği cevap merakla bekleniyor.

'HEP GURUR DUYACAĞIM'

15 Temmuz gecesi "Ben gencim, siz yaşlısınız. En önde gideceğim ben" deyip koşar adımla gittiği havalimanında şehit düşen Ayabak için annesi Muhteber Ayabak, sosyal medya hesabından "Benim oğlum o gece evine uğramadan işten çıkıp Şirinevler'den havalimanına cihada gitti. Ülkesi, vatanı için. Ben oğlumun katilinin idam edilmesini istiyorum. Adalet yerini bulsun. O hain acaba bir baba mı? Onun evladı yok mu? Ben oğlumla her zaman gurur duyacağım. Ama onların anası hep utanacak. Vatan için gerekirse diğer çocuğumu da yollarım. Benim oğlum ölmeseydi başkasının oğlu ölecekti" açıklamasında bulundu.

MAHİR AYABAK KİMDİR?

hir Ayabak, babasından haber aldığı darbe girişimine karşı vatanı savunmak için 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'na gitti. Ayabak, 17 yaşında şehadete kavuşarak 15 Temmuz'un en küçük şehitlerinden biri oldu.
Ayabak Ailesi oğullarının şehadet haberini aldıklarında hainlerin darbe girişimi henüz bitmemişti. Cenazeyi teslim alan aile, şehit Mahir'i Edirnekapı Şehitliği'ne defnettikleri gece Taksim Meydanı'na çıkıp demokrasi nöbeti tuttu.

Oğlum neden toprak altında? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN