• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Harekat Türkiye’nin istediği bir adım”

“Harekat Türkiye’nin istediği bir adım”

05.09.2018, 00:00

Emekli İstihbarat Albay Coşkun Bağbuğ, Rusya tarafından İdlib'e gerçekleştirilen harekatı Yeni Asır'a değerlendirdi. Rusya'nın terör hedeflerini vurduğunu kaydeden Başbuğ, "Bu harekat sivil halkı hedef alan bir saldırı değil. Terör örgütlerinin nerede kümelendiği belli. Bu nokta atışı bir saldırı. Saldırı terör odaklarının kümelendiği kuru tepelere yapıldı. Nokta operasyonu olduğu için sivil halk hedef alınmadı. Doğrudan terör hedefleri gözetildi. Onun için bunu kötü bir gelişme olarak değerlendirmemek gerekiyor. Bu saldırının Astana Süreci ve 7 Eylül'deki zirveye zarar vermeyeceğini düşünüyorum. Karşı tarafın elini zayıflatmak için planlı bir saldırı olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

BÖLGESEL ÇATIŞMA OLMAZ

Başbuğ, "ABD pasif bir şekilde izlemeye devam edecek. ABD'nin asıl hedefi Astana'yı dağıtmak. Bu saldırının bir bölgesel çatışma olacağını düşünmüyorum" dedi.

“Harekat Türkiye’nin istediği bir adım” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA