• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bay Kemal’in umudu medyatiklere kaldı

Bay Kemal’in umudu medyatiklere kaldı

05.09.2018, 23:11 Güncelleme Tarihi: 06.09.2018,00:23

Siyasi hayatının en zor günlerini yaşayan , son umudunu yerel seçimlere bağladı. CHP liderinin oy düşüşünü önlemek için partinin medyatik isimlerini aday yapacağı, özellikle İzmir’de başta büyükşehir olmak üzere kritik isimlere adaylık teklif edeceği konuşuluyor

CHP'de, Muharrem İnce'nin etrafında toplanan muhaliflerin kurultayı toplama girişimlerini 'imza sayısı'nı gerekçe göstererek engelleyen parti yönetimi yerel seçimlere odaklanırken, kulislerde yerel seçimlerin yapılacağı Mart 2019 sonrası senaryoları konuşuluyor. Bu seçimleri son seçim olarak gördüğü öğrenilen ve olası bir başarısızlığın faturasının kendisine kesileceğini bilen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu iddiaya göre en ufak ilçe adaylarını belirlemek için bile ince eleyip sık dokuyor. Kılıçdaroğlu'nun İzmir'de bazı ilçelerde başkan adaylarını Uğur Dündar, Mustafa Balbay ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan Sözcü Gazetesi İzmir Temsilcisi Gökmen Ulu gibi medyatik isimlerden seçmeyi planladığı ileri sürülüyor

KAYBEDERSE GİDER

24 Haziran'a ilişkin analizler, CHP'nin en çok oyu kalesi olarak adlandırılan il ve ilçelerde kaybettiğini gözler önüne sererken, Mart'ta yine seçim kaybedilmesi halinde Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık koltuğunu bırakmak zorunda kalacağı konuşuluyor. Bu senaryo karşısında başkanlık yarışında ise Oğuz Kaan Salıcı, Canan Kaftancıoğlu, Muharrem İnce, Erdal Aksünger ve Ercan Karakaş, Önder Sav grubu ile Selin Sayek Böke'nin adı geçiyor.

FATİH ŞENDİL

Bay Kemal’in umudu medyatiklere kaldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN