• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ayağa kalkmayan o savcı ’cü çıktı

Ayağa kalkmayan o savcı FETÖ’cü çıktı

08.09.2018, 23:18

İzmir'in Bergama ilçesinde 5 yıl önce yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde bayrak geçişi sırasında ayağa kalkmayan Cumhuriyet Savcısı Hasan Yüksel'in FETÖ soruşturması kapsamında ihraç edildiği ortaya çıktı.

Törenlerde bayrağa saygısızlık yapan savcının FETÖ bağlantısı nedeniyle görevden alındığı belirtildi. Türkiye'de o günlerde büyük tartışma yaratan konu, hakim, savcı ve avukatların da tartıştığı konular arasında yer almıştı. Tartışmaya katılan isimlerden bir bölümü Yüksel'in linç edilmek istendiğini öne sürerken, bir bölümü de ayağa kalkmamasının yanlış olduğu görüşünde bulunmuştu. Türk Bayrağı'nın geçişi sırasında alanda bulunan vatandaşlar ve protokol üyeleri bayrağı ayakta selamlarken, Cumhuriyet Savcısı Hasan Yüksel ise oturduğu yerden geçişi izleyerek herkesin tepkisini çekmişti.

FATİH ŞENDİL

Ayağa kalkmayan o savcı FETÖ’cü çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN