• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Oy vermeyeceğiz!’

‘Oy vermeyeceğiz!’

09.09.2018, 00:00

Türkiye'nin sistem değişikliğiyle yepyeni bir sayfa açtığı 24 Haziran seçimlerinde bir büyük yenilgiye daha uğrayan CHP'de sular bir türlü durulmuyor. CHP'nin başkan adayı olarak gösterdiği Muharrem İnce'nin twitter hesabından "Cumhurbaşkanlığı için 107 miting yaptıysam önümüzdeki seçimlerde de partimizin 1 oy fazla alması için elimden ne geliyorsa yaparım" paylaşımına vatandaşların tepkileri sert oldu.

CHP'YE OY YOK

Vatandaşlar İnce'nin sözlerine karşı "Senin hatırını bırak Babam için bile CHP'ye oy atmam artık", "O gece niçin halkın karşısında değildiniz, hayal kırıklığına uğrattınız", "Başkanım sandığa artık tıpış tıpış gitmiyoruz", "Artık yemez", "Umutlar tükendi", "Bu sistemle zor dostum zor", "CHP'ye oy vermeyeceğiz", "İnce senin için değil, babam istese CHP'ye oy yok" şeklinde yorumlar yaptı.

YOLDAN ÇEKİL

Ayrıca CHP eski Genel Başkan yardımcıları Erdal Aksünger ve Gökhan Günaydın'ın başını çektiği muhalif gruplar, 24 Haziran seçimlerinde aldığı hezimet ve seçim akşamı nerede olduğunu anlatamadığı için vatandaşın gözünden de düşen ve tutarsız konuşmaları nedeniyle tepki çeken Muharrem İnce'ye, önümüzdeki günlerde "Muhalefetin önünü tıkıyorsun. Ya bir yol bul, ya da yoldan çekil" şeklinde açıklama yapacakları öğrenildi. Mustafa Sarıgül'ün kendisine yönelik yaptığı eleştiriler de sorulan İnce, "Bir açıklamanın ne için yapıldığını biliyorsanız, ona cevap vermeye gerek yoktur. Ben o açıklamanın ne için yapıldığını bildiğim için cevap vermeye gerek duymuyorum" derken, İnce'ye en sert eleştiri Erdal Aksünger'den geldi. Muharrem İnce'nin artık ya bir yol bulmasını ya da yoldan çekilmesinin zamanı geldiğini belirten Aksünger "Ne yazık ki şu anki durumda sayın Muharrem İnce de parti içinde Kılıçdaroğlu'na karşı yapılan muhalefetin önünü tıkıyor. Onun da artık bir şeye net olarak karar vermesi lazım. Genel başkanlığa aday olmam, asla genel başkanın karşısına çıkmam dedi. Şimdi ise bu sözleri altında eziliyor" ifadelerini kullandı.

PARTİYİ KARIŞTIRDI

Yerel seçimlerde ne yapacağı sorulan İnce'nin tekrar sahaya çıkacak olması ve 9 Eylül tarihinde İzmir'e gelmesi partiyi karıştırdı.
CHP İzmir İl başkanı Deniz Yücel'in davet yazısına rağmen Ankara'ya gitmeyen ve İnce taraftarı gibi algılandığını belirten Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, "Ben Menemen Belediye Başkanıyım, o gün benim de ilçemin kurtuluşu olduğu için burada devlet törenimiz var. O yüzden Ankara'ya gitmedim" şeklinde açıklama yaptı.

FATİH ŞENDİL

‘Oy vermeyeceğiz!’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN