• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'dan ile ittifak yapın talimatı

Kılıçdaroğlu'dan HDP ile ittifak yapın talimatı

12.09.2018, 10:45 Güncelleme Tarihi: 12.09.2018,10:49

Genel Başkanı ’nun 9 Eylül’deki il başkanları toplantısında, yerel seçimlerde ittifakla ilgili “İYİ Parti var, var, SP var, bir araya gelinebilir. Tek bir aday çıkarılabilir. Bütün amaç belediyeyi alabilmek. Stratejiyi siz belirleyeceksiniz” dediği belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 9 Eylül'de il başkanlarıyla yapılan toplantıda yaptığı konuşmanın ayrıntıları ortaya çıktı.

CHP lideri, yerel seçimler öncesi sıkı bir çalışma yapılmasını isteyerek ittifaklara da yeşil ışık yaktı.

"HDP İLE İTTİFAK YAPIN"
Kılıçdaroğlu parti yöneticilerine verdiği talimatta şunları söyledi:

"İYİ Parti var, HDP var, SP var, bir araya gelinebilir. Tek bir aday çıkarılabilir. Bütün amaç belediyeyi alabilmek. Stratejiyi siz belirleyeceksiniz. Bütün amaç belediyeyi alabilmek. Bu, yerelin kendi koşullarına göre saptanması gereken bir strateji. Seçimi alma stratejisi üzerine bir politika oluşturacaksınız.
İllere göre değişir bu. Yani dengeler ağırlıklar sevilen insanlar, bütün bunların hepsi bir şekliyle dikkate alınmalı."

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP, CHP'den aldığı destekle Meclis'e girmeyi başarmıştı.

Kılıçdaroğlu'dan HDP ile ittifak yapın talimatı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN