• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Delilleri 'silici tim' asitle yok etti

Delilleri 'silici tim' asitle yok etti

11.10.2018, 00:22

Başkonsolosluğu’ndaki olayı ile ilgili sır perdesini Yeni Asır araladı. Olay günü İstanbul’a gelen 2 jetteki 15 kişilik ekibin, içerideki cinayetin izlerini sildiği ve cesedin de asit ile eritildiği iddia edildi

FATİH ŞENDİL

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ortadan kaybolması olayına karışan 15 kişilik esrarengiz istihbarat timinin, Türkiye'ye giriş yaparken Atatürk Havalimanı'ndaki görüntülerine ulaşıldı.
2 Ekim günü Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra ortadan kaybolan Kaşıkçı'nın kaçırılması olayına karışan 15 kişilik timdeki şahısların kimliği de ortaya çıktı. Türkiye'ye gelen ekibin içerisinde yer alan S.Muhammed Al Tubaigy'nin Suudi Arabistan'da adli tıbbın başındaki asker olduğu ortaya çıktı ve delilleri asit yardımıyla yok ettiği iddia edildi.

BAVUL ALDILAR

Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan Konsolosluğu'nda kaybolmasının ardındaki gizemi çözecek görüntülere ulaşılırken, Kaşıkçı'nın kaybolduğu gün Atatürk Havalimanı'na inen 2 Suudi jetindeki 9 şahsın konsolosluk ve havalimanı hattındaki karanlık güzergahı dakika dakika kameralara takıldı. Olay günü meçhul 9 Suudi'nin aynı gün Kapalıçarşı'dan bavul aldıkları tespit edildi. Yapılan incelemede Suudilerin dönüşte aldıkları bavulların yanlarında olmadığı belirlendi. Emniyet raporunda, uçağa binecek şahısların Genel Havacılık Terminali'ne girdikleri an yanlarında bulundurdukları valizlerin X-RAY cihazından geçip geçmediğinin kontrolünün de yapıldığı belirtilerek, "7 yolcuya ait bagajlarda olumsuz görüntünün olmadığı beyan edilmiştir" denildi. Şüphelilerin geçtiği güzergahlarda inceleme yapan polis yeni kazılmış mezar aramak için özel bir ekip kurdu. 150 kameranın incelendiği belirtilirken, kameralardaki binlerce dakikalık görüntüdeki şüpheli durumlar da tek tek tespit ediliyor.

SORUŞTURMA AÇILDI

Kaşıkçı'nın durumunun emniyet ve istihbarat birimlerince yakından takip edildiğini belirten Dışişleri Sözcüsü Hami Aksoy, "Suudi makamları işbirliğine açık olduklarını ve başkonsolosluk binasında inceleme yapılabileceğini bildirdi. Binada inceleme yapılacak" dedi. Dışişleri Bakanlığı'na Suudi yetkililerin gönderdiği notada, Türk uzman ve ilgili yetkililer İstanbul Başkonsolosluğu'na davet edildi. Konsoloslukta adli işlemler için bir başsavcı vekili, bir savcı görevlendirildi.
Öte yandan Kaşıkçı'nın kaybolmadan önce Sakarya'da katılacağı kongre programını, yetkilileri arayıp iptal ettirdiği ortaya çıktı.

2 KEZ X-RAY'DEN GEÇTİLER

2 Ekim'de Kaşıkçı'nın kaybolduğu iddiası üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, ihbar üzerine akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı'ndan havalanacak uçak için harekete geçti. Uçağın yolcuları terminal girişi binasının önünde araçtan inerek Genel Havacılık Terminal Binası'ndan giriş yaptı. Yolcuların üst araması yapılırken, bagajlar ise X-RAY cihazından tekrar tekrar geçirildi. Yolcular terminalde pasaport işlemleri için beklerken, apronda bulunan uçağın kabini ve kargo bölümü de polis tarafından didik didik arandı. Aramalar sonucunda olumsuz bir durumla karşılaşılmadı.

Delilleri 'silici tim' asitle yok etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN