• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Övgüyü bırak, yolsuzluklara bak

, belediye başkanları toplantısında Beşiktaş, Şişli ve Ataşehir’deki yolsuzlukları görmezden gelerek, belediyeciliğini yere göğe sığdıramadı

Övgüyü bırak, yolsuzluklara bak

13.10.2018, 00:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki belediye başkanları toplantısında Beşiktaş, Şişli v e Ataşehir başta olmak üzere CHP'li belediyelerdeki yolsuzluk iddialarını görmezden geldi ve belediye başkanlarını övdü. Ayyuka çıkan yolsuzluk iddialarına rağmen her kuruşun hesabını verdiklerini savunan Kılıçdaroğlu, metrodan halk ekmeğe kadar pek çok konuda da ilk CHP'li belediyelerin akla geldiğini öne sürdü. "Sandıkta ittifak yapacağız" diyen Kılıçdaroğlu, "Belde halkına gelin belediye başkanımıza oy verin diyeceğiz. Sandıkta mutabakat sağlayacağız" ifadesini kullandı.

ELLERİNE SU DÖKEMEZ!

Kılıçdaroğlu, Yerel Seçim Vizyonu adı altında yapılan belediye başkanları toplantısına katıldı.
Konuşmasının büyük bölümünü yerel seçimlere ve belediyelere ayıran Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin kamuoyuna yansıyan yolsuzluklarını, Şişli belediyesinde olduğu gibi yaşanan kavgaları görmezden gelerek, yerel yönetimlerde hiçbir siyasi partinin CHP'li belediyelerin eline su dökemeyeceğini savundu.

UZUN SÜRE KONUŞULMUŞTU

Ataşehir belediyesiyle ilgili yolsuzluk iddiası CHP İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi'nin 15 rezidans dairesi olduğunun ortaya çıkmasıyla gündemi gelmiş ve uzun süre konuşulmuştu.

KOCAOĞLU DA KATILDI

Toplantıya seçimlerde aday olmayacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı. Kocaoğlu parti yönetimini topa tutmuş, 24 Haziran seçimlerinden sonra da partide değişim isteyen muhaliflerle birlikte hareket etmişti. Muharrem İnce'ye destek veren Kocaoğlu "Bu partinin politika üretecek bir mutfağı yok. Mutfak olmadan, halka gitmeden çözüm üretemezsiniz" diye konuşmuştu.

Övgüyü bırak, yolsuzluklara bak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA