• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Kaşıkçı’nın cesedi asitle eritildi’

‘Kaşıkçı’nın cesedi asitle eritildi’

02.11.2018, 00:00

İstanbul'da 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kendisinden haber alınamayan ve ardından öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili Washington Post, 10 Ekim'de Yeni Asır'ın ilk kez verdiği 'cesedin asitle eritildiği' iddiasını sayfalarına taşıdı.

ÜST DÜZEY BÜROKRAT

10 Ekim 2018 tarihli özel haberinde Yeni Asır, Kaşıkçı'nın cesedinin asitle eritildiğini açıklamıştı. Suudi Başsavcı'nın da incelemesi sonrasında bile netlik kazanmayan cesedin nerede olduğuyla ilgili, 'asit' iddiaları soruşturmanın merkezine doğru kaydırılmış durumda.
ABD'de yayımlanan Washington Post'a konuşan üst düzey bir Türk yetkili, öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin parçalara ayrıldıktan sonra asitte eritilmiş olabileceği ihtimalinin değerlendirildiğini ifade etti. İsmi gizli tutulan yetkilinin, Kaşıkçı'nın cesedinin başkonsolosluk binasında ya da başkonsolosun rezidansında eritilmiş olabileceğini, yapılan arama ve incelemelerde elde edilen delillerin de bu tezi desteklediğini ifade etti. Çarşamba günü soruşturmayla ilgili açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da "Kaşıkçı'nın cesedi parçalandı ve yok edildi" demişti.

FATİH ŞENDİL

‘Kaşıkçı’nın cesedi asitle eritildi’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.