• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Cumhuriyetimizi yaşatacağız’

‘Cumhuriyetimizi yaşatacağız’
Giriş Tarihi: 10.11.2018

Bugün . Atatürk’ün vefatının yıldönümü. Tüm yurtta etkinlikler düzenlenirken, Başkan Erdoğan da özel bir mesaj yayımladı. Erdoğan, “Gazi’nin ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız” ifadelerini kullandı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Gazi Mustafa Kemal'in milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milleti müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başardığını ve İstiklal Mücadelesi'ni Cumhuriyet'in kuruluşuyla taçlandırdığını ifade eden Erdoğan, "Gazi'nin mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz" dedi.

'BAŞARILI KOMUTAN VE LİDER'

İstiklal Mücadelesi'ne önderlik eden, milletin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal'in üstün askeri yönetimi, kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini vurgulayan Erdoğan, "Cumhuriyetimizin 95. yılını iftiharla kutlayan Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam ederken, ecdadımızın her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içinde aştığını, milli ve manevi değerlerini her şart altında yaşattığını, inandığı yoldan asla dönmediğini, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını da unutmamalıyız" ifadelerini kullandı.

'YILMADAN ÇALIŞACAĞIZ'

Milli iradeye sahip çıkılması, demokrasinin güçlendirilmesi ve 2023 hedeflerine ulaşılması için yılmadan, yorulmadan çalışılmaya devam edileceğini vurgulayan Erdoğan, mesajında geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle bakıldığını belirtti. Başkan Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna fedakarca şehit ve gazi olan kahramanları rahmet ve şükranla andı.

'ATATÜRK HEPİMİZİ BİRLEŞTİREN ORTAK DEĞERİMİZ'

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özel bir film hazırlayarak milyonlarca kişiye ulaşan AK Parti İzmir İl Başkanlığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım'ı da unutmadı. Yaklaşık 1 aylık çalışma neticesinde, gönüllü vatandaşlardan oluşan ekiple 10 Kasım'ı konu edinen bir film hayata geçirildi. "Atatürk hepimizin" etiketi (hashtag) ile dün sosyal medyada servis edilen film, büyük ilgi gördü. Atatürk'ü saygı ve minnetle andıklarını söyleyen İl Başkanı Şengül, "Atatürk ve Cumhuriyet, Türk milletinin ortak değeridir. Bu değerlerimizin sonuna kadar arkasında durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Atatürk de Cumhuriyet de bizim. Atatürk, hepimizi birleştiren ortak bir değerimizdir " dedi.

KARŞIYAKALI ÇOCUKLARDAN 500 METRELİK MEKTUP

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, belediye tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Türkiye'nin ilk Evrensel Değerler Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü'nde, "Karşıyakalı Çocuklar Atatürk'e Mektup Yazıyor" projesi hayata geçirildi. Birkaç aylık süreçte yaklaşık 4 bin çocuk, kendileri için özel hazırlanan 500 metrelik kağıt rulo üzerine Ata'ya dair duygu ve düşüncelerini yazdı. Öğrenciler, Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile birlikte 10 Kasım öncesinde tamamlanan mektubu 50 kişilik bir grupla Ankara'ya götürerek Anıtkabir Müzesi'ne teslim etti.

‘Cumhuriyetimizi yaşatacağız’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN