• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Anma töreninde ‘yavşak’ kavgası

Anma töreninde ‘yavşak’ kavgası
Giriş Tarihi: 11.11.2018

Başkanı Aziz Kocoağlu, töreninde tokalaşmak istediği Konak İlçe Başkanı ’ya elini uzattı. Ancak Gruşçu karşılık vermeyince “Yavşak” diye hakaret etti. Gruşçu ise Kocaoğlu’na “Terbiyesiz de yavşak da sensin” dedi

İzmir Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen 10 Kasım anma etkinliğine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocoağlu ile arasının açık olduğu CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'a yakınlığıyla bilinen Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu arasındaki küfürleşme damga vurdu. Kocaoğlu, iddiaya göre kendisine elini uzatmayan Gruşçu'ya "Yavşak" diye hakaret etti.'SENSİN YAVŞAK'

Bunun üzerine Gruşçu ise, Kocaoğlu'na "Terbiyesiz de yavşak da sensin" diye cevap verdi. İkili arasında yaşanan sözlü tartışmanın sürmesi üzerine araya vekil ve partililerin girdiği, Gruşçu'yu yatıştırıp alandan uzaklaştırdıkları öğrenildi.
Cumhuriyet Meydanı'nda gece boyunca Atatürk Anıtı önünde nöbet tutan Gruşçu ve beraberindeki partili gençler, sabah saatlerinde düzenlenen Atatürk'ü anma törenine katıldı.
Tören alanına gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Gruşçu arasında protokolde tartışma yaşandı.
İddiaya göre Kocaoğlu, Gruşçu'ya elini uzattı ancak Gruşçu elini uzatmadı. Bu sırada 'Bak elimi uzatıyorum' dediği belirtilen Kocaoğlu, iddiaya göre dönüp Gruşçu'ya 'yavşak' diye hakaret etti.

'SİZE HİÇ YAKIŞMADI'

Tören bitimi sonrası Gruçşu da Kocaoğlu'nun yanına giderek tepki gösterdi. Gruşçu'nun, Kocaoğlu'na "Terbiyesiz de sensin yavşak da sensin. Küfürünüzü de size iade ediyorum" dediği öne sürüldü. Kocaoğlu'nun da "terbiyesizlik yapma" diye karşılık verdiği Gruşçu'nun da bunun üzerine "Biz burada emek verirken siz takdir edeceğinize küfür ediyorsunuz size hiç yakışmadı" dediği belirtildi.

'GEREĞİNİ BEKLİYORUM'

İkili arasında yaşanan sözlü tartışmanın sürmesi üzerine araya milletvekili ve partililerin girdiği, Gruşçu ve Kocaoğlu'nu yatıştırıp alandan uzaklaştırdıkları öğrenildi.
Olay sonrası Yeni Asır'a konuşan Çağrı Gruşçu, "Bu olay sırasında CHP İl Başkanı Deniz Yücel de yanımızdaydı. Bana 'Sen sus ben gereğini yapacağım' dedi. Ben de bu yüzden olayı büyütmedim. Şimdi İl Başkanı'nın gereğini yapmasını bekliyorum" dedi.

KOCAOĞLU BUNU HEP YAPIYOR

İzmir'in Atatürk'ü andığı törene damga vuran olay, Kocaoğlu'nn daha önce de törenlerde sinirlerine hakim olamayarak yaptığı kavgaları akla getirdi:
1- Kocaoğlu, 2011 seçimlerinden bir gün önce bir toplantıda o dönem partisinin milletvekili olan Mehmet Ali Susam'la kavga etmişti. Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki toplantı öncesi yan yana oturan Susam ve Kocaoğlu birbiriyle konuşurken aniden Kocaoğlu'nun sesi yükselmeye başladı. Kocaoğlu, Susam'a, "Sen bana hesap soracak adam mısın? Yeter 7 yıldır senden çektiklerimiz. Burama kadar geldi. Sen kimsin ya" diye bağırdı. Kocaoğlu, daha sonra sinirle sandalyesinden kalkarak salonu terk etti. Terk ederken de yine Susam'a yönelik "Sen kimsin?
Manyak. Seni aday yapanın Allah cezasını versin" diye bağırdı.
2- Kocaoğlu, 2012'de de dönemin AK Parti Milletvekili Rıfat Sait'e 9 Eylül kutlama törenleri sırasında hakaret etmişti. Kocaoğlu törende öne geçtiğini iddia ettiği Sait'e parmak sallamış, "Sana göstereceğim" demişti. Kocaoğlu Sait'e "Ayı oğlu ayı" diye hakarette bulunmuştu.

Anma töreninde ‘yavşak’ kavgası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN