• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dev buluşma

Dev buluşma
Giriş Tarihi: 11.11.2018

Türk Sanat Müziği’nin iki önemli ismi ve , önceki akşam ’nde sahneye çıktı. Gecenin sonunda onlara da eşlik etti

Türk Sanat Müziği'nin iki dev ismi Bülent Ersoy ile Muazzez Abacı birlikte sahne aldı. Önceki akşam İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde hayranlarının karşısına çıkan Bülent Ersoy ve Muazzez Abacı için sahneye özel, çok şık bir koltuk getirildi.
20.30'da sahne alması gereken usta müzisyenler, Bülent Ersoy'un hazırlanamamasından dolayı tam 1 saat 20 dakika gecikti.

MAKYAJI UZUN SÜRDÜ

Bülent Ersoy'un makyajı uzun sürünce seyirci tepkisinden çekinen Muazzez Abacı'nın panik yaptığı görüldü. Rötarlı da olsa sahneye çıkan ikili, Türk Sanat Müziği'nin klasik eserlerini birlikte seslendirdi. Gecenin ikinci bölümünde Bülent Ersoy, 13'üncü asırdan bu yana Osmanlı musikisinden örnekler sundu. Bülent Ersoy, Atatürk'ün sevdiği Rumeli şarkılarını söylerken Abacı'yı ve seyirciler arasında oturan Mustafa Sağyaşar'ı da sahneye davet etti.
Gece; Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Mustafa Sağyaşar ve binlerce izleyenin hep birlikte söylediği 10. Yıl Marşı ile sona erdi.

TARHAN ABDULLAHOĞULLARI

Dev buluşma haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN