• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kaşıkçı’nın 40’ı çıktı ama cesedi çıkmadı

Kaşıkçı’nın 40’ı çıktı ama cesedi çıkmadı
Giriş Tarihi: 13.11.2018

Başkonsolosluğu’nda öldürülen olayı 42. gününde de akıbetini koruyor. İstanbul’da Kaşıkçı’nın nişanlısı ’in de katıldığı bir anma etkinliği düzenlendi. Cengiz, gözyaşlarını tutamadı

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesinin üzerinden 42 gün geçti. Bu süre zarfında ilk kez Yeni Asır'ın duyurduğu çok sayıda gelişme yaşandı.
Kaşıkçı'nın içeri girer girmez çıkan boğuşmada öldürüldüğü, cesedinin asitle eritildiği, asidin de özel bir bidona koyularak konsolos villasındaki kuyuya atıldığı gibi çok sayıda bilgi ele geçirildi. Ancak Kaşıkçı'nın cesedine tam olarak ne olduğuyla ilgili net bir açıklama yapılmadı.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Cemal Kaşıkçı Dostları Derneği ve Türk Arap Medya Derneği bir anma etkinliği düzenledi. Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in de katıldığı etkinlikte konuşan AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, "Kaşıkçı'nın şehadetinin nasıl bir dönüşüme neden olduğunu gördük. Kaşıkçı'nın cesedini eritseler de kalemini eritemediler. Yok edemediler" ifadelerini kullandı.

İRANLILARA SUİKAST PLANI

The New York Times gazetesi, İran karşıtı bazı iş adamlarının 2 yıl önce İran ekonomisini çökertmek için Birleşik Arap Emirlikleri, ABD ve S.Arabistanlı yetkililerle görüştüğünü ortaya çıkardı. Kaşıkçı cinayetinden sonra görevden alınan S.Arabistan istihbarat yetkilisi Ahmed el Asiri'nin, İranlı isimlere yönelik suikast planlarını dillendirdiği iddia edildi. Bu arada, BAE veliaht prensi Al Nahyan'ın danışmanı George Nader'in de Asiri ile görüştüğü zamanlarda, Muhammed bin Selman ile de görüştüğü ortaya çıktı.

ÇANTADAKİ 'KRİPTO' SİLAHLAR

Kaşıkçı'yı infaz eden suikast timinin Riyad'a götürdüğü bagajlarda yer alan ve silah niyetine kullanılan aletlerin X-Ray cihazı görüntüleri ortaya çıktı. Bagajlarda telsiz, birebir görüşme için kullanılan telefon, şok cihazı, kesici/delici alet, şırınga ve zımba makinesi gibi 'kripto silah' niteliğindeki cihaz ve alet edevatlar bulunuyor. Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın en yakın adamlarından olan istihbarat tümgenerali Maher Abdulaziz Mutreb'in başında olduğu infaz timinin kullandığı bu cihaz ve aletler, diplomatik dokunulmazlık kisvesi altında çıkarıldı ve uçağa sokuldu.

ABDURRAHMAN ŞİMŞEK - NAZİF KARAMAN

Kaşıkçı’nın 40’ı çıktı ama cesedi çıkmadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA