• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kavala’nın bağlantısı 'Topuz'

Kavala’nın FETÖ bağlantısı 'Topuz'
Giriş Tarihi: 20.11.2018

Başkan Erdoğan'ın "Türkiye'nin Soros'u" dediği Osman Kavala ile ilgili bomba gibi bir iddiaya daha Yeni Asır ulaştı. Yeni Asır bu kez, Türkiye'de her taşın altından çıkan Osman Kavala'nın, geçtiğimiz aylarda tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluk görevlisi Metin Topuz ile defalarca telefonla görüştüğünün tespit edildiği bilgisine ulaştı. Öte yandan geçtiğimiz aylarda serbest bırakılan ajan papaz Brunson'un da Metin Topuz ile görüşmelerinin olduğu iddia edildi.

DEFALARCA GÖRÜŞTÜ

Çeşitli ülkelerde karışıklık çıkarmakla ünlü spekülatör George Soros'un desteklediği Açık Toplum Vakfı'na bağlı Anadolu Kültür A.Ş. yöneticileri ve bazı akademisyenlere yönelik düzenlenen operasyon gözleri tekrar Başkan Erdoğan'ın "Türkiye'nin Soros'u" dediği Osman Kavala'ya çevirmişti.
Yapılan soruşturmanın detayları da ortaya çıktı. Kavala'nın onlarca kez ABD İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi olan Metin Topuz'la görüştüğü belirlendiği öğrenildi. Bu görüşmelerin içeriği ise henüz bilinmiyor.

AYNI DOSYADALAR

Atatürk Havalimanı'nda 18 Ekim günü yakalanan iş adamı Osman Kavala, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpas soruşturmaları ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı. Aynı soruşturmada ABD Konsolosluk görevlisi Metin Topuz, Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM) Başkanı Şaban Kardaş ve MİT TIR'ları dosyasının sanıklarından Bayram Andaç ve Muharrem Gözüküçük'ün de yer aldığı belirtilmişti.

FATİH ŞENDİL

Kavala’nın FETÖ bağlantısı 'Topuz' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN