• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Vukuatların başkanı Çerçioğlu

FETÖ’nün firari belediyeler imamı Erkan Karaarslan’la ilişkileri nedeniyle gündemden düşmeyen CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, adliyelerin aranan isimleri arasına girdi. Hakkında ihaleye fesat karıştırmaktan görevi kötüye kullanma ve suç örgütü üyeliğine kadar bir çok dava bulunan Çerçioğlu’nun adaylığının bu nedenle sallantıda olduğu iddia ediliyor

Vukuatların başkanı Çerçioğlu

26.11.2018

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun adliyedeki suç dosyaları her geçen gün kabarıyor. Başkan Çerçioğlu, bu nedenle Aydın Adliyesi'nin müdavimleri arasında adından en çok söz ettiren kişi oldu. Başkan Çerçioğlu hakkında açılan dava ve soruşturmalar, başta CHP'liler olmak üzere tüm kamuoyunun dikkatini çekiyor. 5 yıllık dönemde başkanlık karnesi kırıklarla dolu olan CHP'li Çerçioğlu'nun şu ana kadar ihaleye fesat bulunuyor. İcraatlarıyla soruşturma dosyalarıyla gündeme gelen Çerçioğlu, da tepkisini çekiyor. CHP kulislerinde de olumsuz karşılanan dava dosyaları nedeniyle Çerçioğlu'nun Aydın'da tekrar aday gösterilmesi konusunda tereddüt yaşandığı öğrenildi.

ADAYLIĞI TARTIŞILIYOR
Aydın Milletvekili ve PM üyesi Bülent Tezcan'ın da bu sıkıntıyı sık sık dile getirdiği ve Çerçioğlu yerine kendisinin aday olmasının daha doğru ve garanti olacağı yönündeki yorumlarının da kulislerde konuşulduğu öğrenildi. Eski danışmanı FETÖ firarisi Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan ile olan ilişkileri nedeniyle başı dertten kurtulmayan Özlem Çerçioğlu'nun hakkında açılan soruşturmalar ve kovuşturmaların sayısı rekora koşarken hala görevine devam etmesi de akıllarda soru işareti bırakıyor. Çerçioğlu hakkında ihalede yolsuzluk, edimin ifasına fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, çıkar amaçlı suç işlemek gibi davalarla ilgili mahkeme ve soruşturmalar devam ederken çıkar amaçlı suç örgütü üyesi olmak ve silahlı terör örgütü üyesi olmak gibi suçlarla da 28 aydır devam eden soruşturmalar bulunuyor. Yaşanan gelişmeler sonrası açılan davalar ve soruşturmalarla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın nasıl bir yol izleyeceğinin önümüzdeki günlerde ortaya çıkacağı CHP kulislerde dillendiriliyor.

HAKKINDA 10 DAVA 15 SORUŞTURMA VAR
● Görevi kötüye kullanma: 5 soruşturma, 2 dava
● İhaleye fesat karıştırma: 5 soruşturma, 3 dava
● Edimin ifasına fesat-Evrakta sahtecilik: 3 soruşturma, 2 dava
● Çıkar amaçlı suç işleme: 1 soruşturma
● Silahlı terör örgütü üyeliği: 1 soruşturma
● Evrakta sahtecilik: 1 dava (Ayrıca Çerçioğlu hakkında 2 mahkeme dosyası daha bulunuyor)

FATİH ŞENDİL/ÖZEL HABER

Vukuatların başkanı Çerçioğlu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.