• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

buluşması

Lider Zirvesi dün Beunos Aires'te başladı. Erdoğan, “Adil ve Sürdürülebilir Gelecek” temasıyla düzenlenen oturuma katıldı. Erdoğan oturumun hemen öncesinde ise ABD Başkanı ile bir süre sohbet etti

G-20 buluşması
Giriş Tarihi: 1.12.2018

Dünyanın 20 büyük ekonomisinin liderlerinin katıldığı zirve nedeniyle Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te yoğun güvenlik önlemleri alındı. Şehir merkezinin bazı yerleri trafiğe kapatılırken, kentte güvenliği 20 bin görevli sağladı.
Buenos Aires'te ayrıca 2 günlük resmi tatil ilan edildi. Costa Salguero Fuar Merkezi'nde düzenlenen zirvede Türkiye'yi Başkan Erdoğan temsil etti. Erdoğan, zirve alanına Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile birlikte geldi.

AİLE FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

G-20 liderleri ev sahibi Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri tarafından tek tek karşılandı. Liderler daha sonra aile fotoğrafı çektirdi.
Erdoğan, "Adil ve Sürdürülebilir Gelecek" temasıyla düzenlenen G-20 Özel Oturumu'na katıldı.
Erdoğan, oturum öncesinde ABD Başkanı Donald Trump ile bir süre sohbet etti. Başkan Erdoğan ve Trump'ın sohbet ederken birbirlerine sarılmaları dikkat çekti. Sohbete Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti. Daha sonra, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri açılış konuşması yaptı. Özel oturumun ardından liderler, "İnsanları ilk sıraya koymak-Küresel Ekonomi, Çalışma Hayatının geleceği ve Kadın'ın güçlendirilmesi" temalı çalışma yemeğinde bir araya geldi.
G-20 üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanları akşam saatlerinde ise kültürel etkinlikte bir araya geldi. Colon Theatre'da bir kez daha aile fotoğrafı çektiren liderler, buradaki özel konseri izledi. Arjantin Devlet Başkanı Macri, daha sonra liderlerin onuruna akşam yemeği verdi.

KONUŞMA YAPACAK

G-20 Zirvesi kapsamında dün bazı ikili görüşmeler yapan Başkan Erdoğan, bugün ise "Fırsatları Elde Etme-Altyapı, Enerji ve Sürdürülebilir Gıda Geleceği" temalı çalışma yemeğinde konuşmacı olarak katılacak.

HASAN AY

G-20 buluşması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA