• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dün çöpe gönderdi bugün ‘gururu’ oldu!

Dün çöpe gönderdi bugün ‘gururu’ oldu!
Giriş Tarihi: 17.12.2018

Koçarlı’nın ’li Belediye Başkanı , 3 yıl önce cezalandırarak çöp toplamaya gönderdiği zabıta memuru, ’i afişlerinde “Koçarlı’nın gururu” olarak gösterip reklam yaptı

CHP'li Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, 2015 yılında cezalandırarak çöp toplamaya gönderdiği Türkiye Judo Şampiyonu Nuri Sevinç'i, seçim afişlerinde Koçarlı'nın gurur kaynağı olarak gösterdi. Yeni Asır, çöpe mahkum edilen zabıta memurunun hikayesini 7 Mayıs 2015'te "Çöpten şampiyon çıktı" başlığıyla okuyucularını duyurmuştu. Sevinç yılmadı, Türkiye Judo Şampiyonu oldu. Derhal çark eden Başkan Öztürk ise, seçim afişlerinde şampiyonun fotoğraflarına yer vererek kendi reklamı için kullanmayı ihmal etmedi.

BİR GARİP TERFİ
Nuri Sevinç, Koçarlı Belediyesi'nde 2015 yılında 12 yıldır zabıta olarak görev yaparken, önceki yerel seçimlerde Başkan Öztürk'e destek vermediği için, zabıta memurluğundan alınarak sokaklarda çöp toplamaya mahkum edilmişti. Şeker hastası olan, aynı zamanda uzun yıllardır judo sporu ile uğraşan Sevinç, mesai saatlerinde sokakları süpürürken judo idmanlarını da aksatmayarak Türkiye Judo Şampiyonu oldu. Sevinç'in bu başarısının ardından Başkan Mutlu Öztürk, yaptığından pişmanlık duyarcasına kendisini sokakları süpürmekten alarak çöp aracı kullanmaya terfi etmişti. Tüm bu gelişmeleri Yeni Asır'ın haber yapması üzerine bir açıklama yapan Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, "Ceza değil, kendisi gönüllü çöp toplamak istiyor" iddiasında bulunmuştu. Daha sonra da şampiyon sporcuyu makamına çağırıp, başarısını sahiplenmişti.

"CHP SİYASETİ DEMEK Kİ BÖYLE BİR ŞEY"
CHP'Lİ Başkan Mutlu Öztürk, partisinden yeniden aday gösterilince geçmişi çabuk unuttu. Öztürk, seçmenlerden oy istemek için hazırlattığı afişe şampiyon judocu ile birlikte çekilen fotoğrafı koyarak "Spora desteğimiz sürecek. Judoda Türkiye Birinciliği Koçarlı'nın. Bu gurur hepimizin" yazdırdı. Öztürk'ün geçen yerel seçimlerde başka partiyi desteklediği için cezalandırdığı sayısız şampiyonlukları bulunan ve aynı zamanda Koçarlı Belediyespor'da judocular yetiştiren Nuri Sevinç'i reklam aracı olarak kullanması tepkilere neden oldu. Öztürk'e tepki gösteren vatandaşlar, "Dün çöpe gönder, bugün 'gururumuz' de. CHP siyaseti demek ki böyle bir şey" diyerek şaşkınlıklarını dile getirdi. Sosyal medyada Öztürk'ü 'ti'ye alan bazı vatandaşlar da, "Nuri Sevinç Koçarlı'da takdir gören, ilçesi için seve seve her şeyi yapacak, özü sözü bir, değerli bir arkadaşımız. Yapılan bu muamele çok yanlış" ifadelerini kullandı.

Kazım YÖRÜKCE

Dün çöpe gönderdi bugün ‘gururu’ oldu! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN