• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

kurs başvuruları başladı! 2019 EBA kurs başvurusu nasıl yapılır?

EBA kurs başvuruları başladı! 2019 EBA kurs başvurusu nasıl yapılır?

11.02.2019, 17:17

2019 kurs başvuruları başladı. Binlerce öğrenci 'nın sağladığı kurs hizmetinden yararlanmak istiyor. EBA 2. dönem için kurs kayıtlarının nasıl yapılacağı merak ediliyor. Peki EBA kurs kayıtları için son gün ne zaman? EBA kurs kayıtları nasıl yapılır? İşte merak edilenler...

2019 EBA kurs başvuruları bugün itibariyle başladı. Öğrenciler, MEB tarafından yayınlanan 2018-2019 Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2. dönem kursu için başvuruların nasıl yapılacağını merak ediyor. Öğrenciler başvurularını EBA e-Kurs modülü üzerinden gerçekleştirecek. Peki, EBA kurs başvurusu nasıl yapılır? Kurs ne zaman başlayacak? İşte merak edilenler...

EBA KURSLARA ÖĞRENCİ/KURSİYER BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?
1. Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmî/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.
2. Resmî örgün eğitim kurumlarına, açık öğretim okullarına ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-kurs 8 modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.
3. Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA web sitesinde bulunan "Giriş" butonuna tıklayarak açılan sayfada "E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü" nden kurs başvurusu yapar.
4. Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifresi alır. Bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yaparak DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih eder.
5. Kursiyerler, halk eğitimi merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.
6. Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.
7. Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okullarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile bu sınavlara katılabilirler.

EBA E-KURS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

EBA BAŞVURULARI SON GÜN NE ZAMAN?
EBA başvuru işlemleri 17 Şubat Pazartesi günü sona erecek. Öğrencilerin işlemlerini yapmaları için önlerinde 1 haftalık bir süreç bulunuyor. Sistemde yoğunluk yaşanabileceği öngörüsüyle başvuruların son güne bırakılmaması tavsiye ediliyor.

EBA kurs başvuruları başladı! 2019 EBA kurs başvurusu nasıl yapılır? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN