• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan: altını 'da işlenecek!

Başkan Erdoğan: Venezuela altını Çorum'da işlenecek!

12.02.2019, 16:32 Güncelleme Tarihi: 12.02.2019,17:17

, Abide Meydanı'nda düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Ülkemizin bekası, milletin refahı için bu seçimlerden de AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak tarifi zaferle çıkmak istiyoruz. ’ni başındaki zat gibi, Çorum’u ve Çorumlu kardeşlerimizi ufukta sadığı görünce hatırlayanlardan olmadık." dedi. Öte yandan Erdoğan, "Altın işleme ve işçiliği konusunda Çorum, her geçen gün kendinden daha fazla söz ettiriyor. Altın ticaretinde Çorum'u farklı bir noktaya taşıyacağız. altının Çorum'da işleyecek." açıklamasında bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"ÇEKMEKÖY'DE ŞEHİT DÜŞEN ASKERLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM"
Tüm Çorumlu kardeşlerimi selamlıyorum. Çorum'un tüm ilçelerini selamlıyorum. Çorum'un yiğit evladı, değerli dava arkadaşım Erol Olçok'a ve Abdullah Tayyip'e Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Dün Çekmeköy'de bildiğiniz bir helikopterimizin düşmesi sonucunda 4 askerimiz şehit oldu. Onlara da Allah'tan rahmet diliyorum.

"ALLAH KARDEŞLİĞİMİZİ DAİM VE KAİM EYLESİN"
Çorumlu kardeşlerim bizi nasıl görüyorsa, biz de Çorum'un vefalı insanlarını özlüyoruz. Çünkü biz bütün motivasyonumuzu sizlerden alıyoruz. Biz cesaretimizi bu meydanı dolduran on binlerden alıyoruz, sizin hayır dualarınızdan alıyoruz. Milletle beraber olmaktan başka mutluluk tanımadık. Allah kardeşliğimizi daim ve kaim eylesin.

"ÖNÜMÜZDE 31 MART SEÇİMLERİ VAR"
24 Haziran seçimlerinde şahsımı %64,6 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oranla desteklediğiniz için hepimize şükranlarımı sunuyorum. Çorum bir kez daha milli iradenin şehri olduğunu göstermiştir. Şimdi önümüzde 31 Mart seçimleri bulunuyor.

"AK PARTİ VE CUMHUR İTTİFAKI OLARAK TARİFİ ZAFERLE ÇIKMAK İSTİYORUZ"
Türkiye 31 Mart günü çok önemli bir seçim gerçekleştirecek. Ülkemizin bekası için bu seçimlerden de AK Parti ve Cumhur ittifakı olarak tarihi bir zaferle çıkmak istiyoruz. Şimdi bu meydanı hınca hınç dolduran kardeşlerime soruyorum. Çorum, milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Çorum, demokrasiye sahip çıkıyor muyuz?

"CHP'NİN BAŞINDAKİ ZAT GİBİ..."
Çorum şahsımı çok iyi tanır. 40 senedir gece gündüz demeden Türkiye'yi ihya etmek için koşturuyoruz. Siyasi hayatım boyunca şehirlerimize yolu düşenlerden olmadık. CHP'nin başındaki zat gibi Çorum'u ve Çorumlu kardeşlerimizi ufukta seçim sandığını görünce hatırlayanlardan olmadık. Bizim nazarımızda 81 ilin 82 milyonun tamamı aynı hürmete layıktır. Zira biz AK Partiyiz. Zira biz yaradılanı severiz yaradandan ötürü. Bizim siyasi geleneğimizde dayanışma vardır, adalet vardır.

CHP'nin başındaki zat gibi yalanlarala peynir gemisi yürütmüyoruz.

"17 SENEDİR TÜRKİYE'NİN GELDİĞİ YER ORTADADIR"
Biz CHP'nin başındaki zat gibi yalanla peynir gibisi yürütmeye çalışmıyoruz. 17 yıldır Çorum kalkınsın diye gayret gösteriyoruz. 17 senedir Türkiye'nin geldiği yer ortadadır. Elbette bizim de eksikliğimiz vardır. Ama gayretimizie ve samimiyetimize sizler şahit oldunuz. Kardeşlerim seçim dönemleri karnelerin önümüze konulduğu dönemlerdir. Bizler muhalefet gibi laf değil eser üretiyoruz eser. Bugüne kadar Çorum'a 15,5 katrilyon liralık yatırım yaptık. Bizden önce gelenlerin böyle bir yatırımı oldu mu? 81 ilin 81'inde üniversitemiz var.

ERDOĞAN'DAN ÇORUM'A STAD MÜJDESİ
Bugüne kadar Çorum'a 15,5 katrilyon liralık yatırım yaptık. Bizden önce gelenlerin böyle bir yatırımı oldu mu? 81 ilin 81'inde üniversitemiz var. 20 bin seyirci kapasiteli Çorum stadyumunun inşası devam ediyor. İnşallah bu yıl sonuna kadar tamamlıyoruz.

"KILIÇDAROĞLU'NUN TAZMİNATLARI İÇİN.."
Bay Kemal'in ömrü yalanla geçmiş. Sağda solda konuşuyor, yine yalan. Kılıçdaroğlu'nun tazminatları için CHP içerisinde komisyon oluşturmuşlar. 13'ü hastaneden oluşan 18 sağlık tesisi inşa edilerek Çorum'da sağlık hizmetini üst seviyeye taşıdık. 2002 yılına kadar Çorum'da 59 kilometre bölünmüş yol vardı, biz buna 267 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Çorum-Laçin-Osmancık yolunu tünelleriyle birlikte önümüzdeki yılın sonuna doğru bitiriyoruz.

Çorum aynı zamanda bir sanayi şehri...Çorum'da bir teknopark park ve ARGE merkezi açtık.

"VENEZUELA ALTINI ÇORUM'DA İŞLENECEK"
2002 yılına kadar Çorum'da 59 kilometre bölünmüş yol vardı, biz buna 267 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Çorum-Laçin-Osmancık yolunu tünelleriyle birlikte önümüzdeki yılın sonuna doğru bitiriyoruz. Çorum'un hızlı tren için gün saydığını çok iyi biliyorum. Ben de bu meseleyi bizzat takip ediyorum. Çorum'un bu hayalini gerçeğe dönüştürmeye kararlıyız. Çorum şehir merkezi ve Alaca ilçemizin içme suyu sorununu çözdük.

Çorum 2002 yılında yalnız 26 milyon dolarlık ihracat yaparken, bu rakam 2018'de 742 milyon dolara ulaştı. Altın işleme ve işçiliği konusunda Çorum, her geçen gün kendinden daha fazla söz ettiriyor. Altın ticaretinde Çorum'u farklı bir noktaya taşıyacağız. Venezuela altının Çorum'da işleyecek.

Çorum aynı zamanda bir sanayi şehri...Çorum'da bir teknopark park ve ARGE merkezi açtık.

Venezuela'ya yaptığımız ziyaretin ardından Sayın Maduro'nun yardımcısı ülkemize geldi ve burada incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı bana Çorum sanayisinden, Çorumlu kardeşlerimin başarısından sitayişle bahsetti. İnşallah altın ticaretinde de Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız. İnşallah altın ticaretinde de Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız.

KENEVİR ÜRETİMİ
Kenevir tarımını ve üretimini artırırken aynı şekilde sanayisinin de kurulmasına öncelik vereceğiz. Aralarında Çorum'un da bulunduğu 20 ilimizi pilot bölge olarak belirledik.

Başkan Erdoğan: Venezuela altını Çorum'da işlenecek! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN