• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ya 26 ay hapis cezası verildi

Selahaddin Aydoğdu’ya 26 ay hapis cezası verildi
Giriş Tarihi: 13.2.2019

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e hakaret ettiği, tehditte bulunduğu ve kişisel bilgilerini yaydığı iddialarıyla hakkında iki ayrı dava açılan Selahaddin Aydoğdu'ya, "Kişisel verileri yayma" suçundan 1 yıl 8 ay, "tehdit" suçundan ise 6 ay hapis cezası verildi. Çeşme 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Terim'in kişisel bilgilerini basın mensuplarına verdiğini kabul etmeyen Aydoğdu, Terim'le ilgili sözlerin ise arkasında olduğunu ve pişmanlık duymadığını söyledi.
Hakim, "Kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme ve yayma" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdığı Aydoğdu'nun bu cezasını erteledi. Aydoğdu'nun "hakaret" suçundan beraatine karar veren hakim, sanığı "tehdit" suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

RESTORANDA TARTIŞMIŞLARDI

15 Temmuz 2017'de, Selahaddin Aydoğdu, dönemin A Milli Futbol Teknik Direktörü Fatih Terim ile İzmir Çeşme'deki restoranında tartışmış, Terim'in Aydoğdu'yu darp ettiği iddia edilmişti. "Basit yaralama" suçundan Fatih Terim'e 3 bin lira para cezası verilmiş, olayın ardından gazetecilere açıklama yapan Aydoğdu hakkında, iki ayrı dava açılmıştı.

Selahaddin Aydoğdu’ya 26 ay hapis cezası verildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN