• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ekonomik tetikçilere Osmanlı tokadı

Ekonomik tetikçilere Osmanlı tokadı
Giriş Tarihi: 14.2.2019

Başkan , ’nda ekonomik tetikçilere seslendi. Fırsatçılar yola gelince tanzim satışı uygulamasına gerek kalmayacağını belirten Erdoğan, “Bu tetikçilere Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız” dedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Esnaf Buluşması'nda konuştu.

Esnafın, hanelerin hariçteki üyesi olduğunu belirten Başkan Erdoğan, "Kapıdan dışarıya adım attığımız andan itibaren yüz yüze ilişki içerisinde hayatımızı sürdürüyoruz. Esnaf, alışveriş ettiğimiz bakkal, manav, kasap, kırtasiyecidir, hırdavatçıdır. Esnaf tıraş olduğumuz berberdir, yemek yediğimiz lokantacı, pastanecidir. Esnaf çay içtiğimiz kıraathanecidir, ayakkabımızı yaptırdığımız kunduracıdır. Geçmişte gıda sektöründe esnaflık yapmış, bu şerefe nail olmuş bir kişi olarak sizleri en iyi ben anlarım. Belediye başkanlığım, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı dönemimde esnafımız ile bir araya gelmeye özel önem verdik. Yaptıklarımızın en yakın şahidi sizlersiniz" ifadelerini kullandı.

FIRSATÇILAR HER YERDE

Konuşmasında gıdadaki fiyat artışına da değinen Erdoğan, "Geçtiğimiz Ağustos ayında kur-faiz-enflasyon üçgeninde yürütülen ekonomik saldırılar nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadık. Bu saldırılara karşı milletimizle esnaf ve sanatkarlarımızla birlikte mücadele etmek yerine fırsatçılık yapmaya kalkan birileri çıktı. Meydanı bunlara bırakmadık. Fırsatçılar her yerde karşımıza çıkıyor. Tanzim satışlarının kurulması kararını aldık. Benim vatandaşıma yüksek fiyatlarla bu simsarcıların mal satmasını engellemek için bu kararı aldık. Bu fırsatçılara ikazımızı yaptık, girdikleri yanlış yoldan dönmeye, fiyatları makul kar seviyelerine uygun yere çekme çağrısında bulunduk. Birileri ısrar etti. Öyleyse biz de kendi tedbirlerimizi alırız dedik. Tanzim satış uygulamasını fahiş fiyat artışlarının olduğu temizlik ürünleri ve bakliyat gibi alanlara genişletmeyi planlıyoruz. Sadece fırsatçılara derslerini vermek için bu yolu açtık" diye konuştu.

ADIMLARI ATACAĞIZ

Uygulamanın ardından zincir marketlerin de fiyatları indirmeye başladığını ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, "Yerel seçimlerden sonra baktık ki sistem tam oturmadı, belediyelerimizin riyasetinde sizlerle iş birliği halinde bunları oturup konuşarak yeni bir yol haritası ortaya koyacağız ve bu işi ülkede en ücra köşeye kadar dağıtım mekanizmalarını da devreye sokarak gerekli adımları atacağız. Nasıl hep birlikte terör örgütlerinin başını ezdiysek, ülkemizi kuşatmaya çalışanlara, ekonomik terör estirenlere şimdi de dersini vermeliyiz. Bu ekonomik tetikçilere de sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız. 31 Mart'ta sadece belediye başkanlarını seçmekle kalmayacağınıza, aynı zamanda bu fırsatçılara da hak ettikleri dersi vereceğinize inanıyorum" açıklamasını yaptı.

Ekonomik tetikçilere Osmanlı tokadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN