• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Seçim vurgunu

Seçim vurgunu
Giriş Tarihi: 14.2.2019

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde tekvando şampiyonunu çöpe göndererek, ilçedeki selleri izleyerek, çöp yığını dereleri temizlemeyerek ve ziraat odası seçimlerine hile karıştırarak eleştirilerin hedefinde olan CHP'li Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, seçim öncesi yeni bir skandala daha imza attı. Öztürk, belediyeye ait Orta, Kızılkaya, Tekeli ve Çakırbeyli mahallelerinde bulunan arsa ve zeytinliklerin satışı ile Kasaplar, Akmescit ve Yeni Mahalle'de bulunan dükkanların kiralanmasını Koçarlı Belediye Meclisi'ne getirdi. AK Partili 6 üye satışa karşı çıkarken, CHP'li 7 üyenin oylarıyla satışa onay çıktı. Yaklaşık 1 milyon lira değerindeki taşınmazlar 19 Şubat'ta ihaleyle satılacak.

'BAŞKA İŞ YAPMADI'

Bu ihalenin seçimlere sayılı günler kala yapılması dikkat çekerken, satışlardan elde edilecek olan gelirin seçim çalışmalarında kullanılacağı iddiası da gündeme geldi. AK Partili Belediye Başkan Adayı Nedim Kaplan, "Ne yazık ki 5 yıldan beri Koçarlı Belediyesi mahallelerden geçen malları satmaktan başka bir iş yapmadı. İlçede ne kadar arazi, dükkan, zeytinlik varsa tek tek Koçarlı Belediyesi satıyor" dedi.

Öztürk'e 'Seçim çalışmalarında kaynak bulmak için mi malları satıyorsunuz?" diye soran Kaplan, "Özellikle de Kızılkaya ve Tekeli'de satışa çıkartılan zeytinlikler vatandaşlarımız tarafından kullanılan yerler. Bu yerler mahallenin kendi yeri. Biz mahallelerin mallarının satılmasına karşıyız. Yeni projeler yapılmasından yanayız. Biz satmaya değil almaya geliyoruz" ifadelerini kullandı

YANGINDAN MAL KAÇIRIYOR

Her şeyi satıyorlar ama borçlar bir türlü bitmiyor' diyen AK Partili Nedim Kaplan, "Bu satış kararı hem yasal hem de ahlaki yönden tartışmalıdır.
Bu taşınmazlar satılacaksa bile önce personel maaşlarını ödesin. Personel 3 aydır maaş alamıyor. Ama hala belediyeye işçi alıyorlar. Afiş, pankart bastırıyor. Yangından mal kaçırır gibiler. Taşınmazları satıp kendisine kaynak yaratmaya çalışıyor" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

Seçim vurgunu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN