• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan'dan 'da önemli açıklamalar

Başkan Erdoğan'dan Ankara'da önemli açıklamalar

20.02.2019, 17:39 Güncelleme Tarihi: 20.02.2019,18:24

Cumhurbaşkanı , Etimesgut Belediyesi önünde düzenlenen mitingde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "CHP'nin başını çektiği zillet veya illet ittifakı, PKK'sından FETÖ'süne, marjinal örgütlerinden adı İYİ kendi karmakarışık partisine kadar kimi bulursa hepsini aynı çuvala doldurdu. Bunun adı ittifak değil iltihaktır. Nereye, terör örgütlerine iltihaktır. " dedi. Konuşmasında müjdeli haberlerde veren Erdoğan, "Önümüzdeki aylarda 20 bin daha gerçekleştireceğiz." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Etimesgut Belediyesi önünde düzenlediği mitingde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan 31 Mart 2019 seçimlerine dair kritik mesajlar verdi. İlllet ittifakına sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "CHP'nin başını çektiği zillet veya illet ittifakı, PKK'sından FETÖ'süne, marjinal örgütlerinden adı İYİ kendi karmakarışık partisine kadar kimi bulursa hepsini aynı çuvala doldurdu. Bunun adı ittifak değil iltihaktır. Nereye, terör örgütlerine iltihaktır." açıklamasında bulundu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle

"CUMHUR İTTİFAKININ NE KADAR İSABETLİ OLDUĞUNU GÖRDÜK"
Yarın Cumhur İttifakı'nın resmen kuruluşunun birinci yıl dönümü. Aradan geçen bir yıllık sürede ülkemize yönelik saldırılarda meydana gelen artışlara baktığımızda bu ittifakın ne kadar hayırlı, doğru olduğunu bir kez daha gördük.

"BUNUN ADI İTTİFAK DEĞİL 'İLTİHAK'TIR"
CHP'nin başını çektiği zillet veya illet ittifakı, PKK'sından FETÖ'süne, marjinal örgütlerinden adı İYİ kendi karmakarışık partisine kadar kimi bulursa hepsini aynı çuvala doldurdu. Bunun adı ittifak değil iltihaktır. Nereye, terör örgütlerine iltihaktır.

HDP-CHP omuz omuza. Biz de bunların karşısına Cumhur İttifakı olarak çıkıyoruz. Milletimiz bunu hesabını 31 Mart'ta soracaktır.

ANKARA'YA MÜJDE
Türkiye'yi son 16 yılda hızlı trenlerle tanıştırdık. Ankara'da 8 yeni metro hattı daha planlıyoruz. Ankara son 16 yılda savunma sanayinin de başkenti, kalbi konumuna geldi. Ankara'ya 13 millet bahçesi yapacağız. CHP bunlardan anlamaz. Ben kıraathane diyorum onlar kumarhane anlıyor.

KILIÇDAROĞLU'NA TANZİM SATIŞ ELEŞTİRİSİ
Diyorlar ki tanzim satış için kuyruk oluştu. Senin dönemindeki kuyruklar Bay Kemal yokluk kuyruğuydu, bizdeki ise varlık kuyruğu.

(Tanzim satışlar) Fiyatlar yarı yarıya indi, daha da aşağı iniyor, inecek. 31 Mart'a kadar bu iş düzeldi düzeldi, düzelmedi biz yola devam edeceğiz. TESKOMB, TESK, bu kuruluşlarla ilgili bakanlarım bir araya gelecek ve bunlarla müşterek olarak yola çok daha farklı bir şekilde devam edeceğiz. Nerede bir mahalle arasında, şurada burada market varsa onlarla anlaşacağız ve onlarla bu yolculuğu sonuna kadar devam ettireceğiz.

"20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI DAHA YAPILACAK"
Önümüzdeki günlerde 20 bin öğretmen ataması daha yapılacak. Atamayla ilgili takvim bugün Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yayınlandı. Böylece 2019 senesi içinde toplam 40 bin öğretmenimizin ataması yapılmış olacak.

Başkan Erdoğan'dan Ankara'da önemli açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN