• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dolandırıcılar arsaların vergilerini bile ödemiş

Dolandırıcılar arsaların vergilerini bile ödemiş
Giriş Tarihi: 2.3.2019

Datça’da, filmlere bile konu olabilecek türden yaşanan dolandırıcılık olayının mağduru iki kız kardeş, başlarına gelenleri ’a anlattı.

Muğla Datça'da yaşanan dolandırıcılık olayının mağduru iki kız kardeş, yaşadıklarını Yeni Asır'a anlattı. 6 milyon değerindeki 5 araziyi sahte belgelerle 2,5 milyona satan 2 yaşlı kadının da aralarında bulunduğu 14 kişilik şebeke çökertilirken, Manisa'da yaşayan Zeliha İplikçi ve İzmir'de oturan kız kardeşi Emsal Esin Kürşat, organize çetenin mağduru oldu. Denize sıfır 3 bin metrekarelik 5 arazinin 24 Ocak ve 8 Şubat'ta sahte belgelerle satışının yapıldığı öğrenildi. Zeliha İplikçi, "Ailece şoke olduk. Çok organize bir çete. Yaşlı rolü yapmışlar. Kardeşimle küs değilim. Küs olmamama rağmen daha az konuşmak ve deşifre olmamak için küs rolü yaptıklarını düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

'FOTOĞRAFTA BAŞKALARI'
İplikçi, "Annem bir yıl önce vefat etmişti. Acımız yeni diye malları üzerimize bile almamıştık. Bu kişiler bir şekilde sahte kimliklerimizi yapıyorlar ve o kimliklerle PTT'ye gidip kardeşimin ve benim e-devlet şifremizi değiştiriyorlar. Muğla'da bir notere gidip annemin verasetinin orjinalini, İzmir'de adliyeden de ölen babamın veraset ilamlarının aslı gibi yapılmış halini alıyorlar. İntikal ve 2019 yılı emlak vergilerini verip malları kendi üstlerine geçiriyorlar. Tapular da Zeliha İplikçi ve Esin Kürşat ismi yazıyor ama fotoğraflarda dolandırıcı iki yaşlı kadın var" diyerek başlarına geleni anlattı. Diğer mağdur Emsal Esin Kürşat ise, dolandırıcıların çok kısa sürede yakalanmasından dolayı emniyet birimlerine teşekkür etti.

NERMİN UÇTU

Dolandırıcılar arsaların vergilerini bile ödemiş haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA