• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kandil'den 'Zillet İttifakı'na açık destek

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP’nin içinde yer aldığı ittifaka terör yuvaları açık açık destek vermeye başladı. FETÖ elebaşısı Pensilvanya’dan, PKK’lı terörist başları ise Kandil’den “Millet İttifakı’na oy verin ve hatta oy toplayın” talimatı verdi.

Kandil’den ’Zillet İttifakı’na açık destek

09.03.2019, 00:00 Güncelleme Tarihi: 09.03.2019, 09:50

Güvenlik ve istihbarat birimleri proje terörün bu defa da 31 Mart seçimleri için işbirliği içinde olduğunu ortaya çıkardı. Tarihi önemdeki 31 Mart yerel seçimlerine gölge düşürmek ve AK Parti'nin seçimlerden başarısız çıkmasını sağlamak için terör örgütü PKK ve FETÖ'nün Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Zillet İttifakı' olarak nitelendirdiği Millet İttifakı ile işbirliği içinde oldukları ortaya çıktı.

Bu ittifaka oy vermeleri için FETÖ'nün üyelerine 'içeridekilerin serbest kalması için bu seçimler önemli bir fırsat', 'Millet İttifakına oy verin hatta çevredekilerden oy toplayın' şeklinde talimatlar gönderdiği tespit edildi. Cezaevinde tutuklu olan FETÖ'cülerin, ziyarete gelen ailelerine bu ittifaka oy vermeleri yönünde telkinlerde bulunduğu belirlendi.

TEPKİ ÇEKMEYİN UYARISI
Kandil'deki elebaşları ise terör örgütü PKK'ya eylemsizlik talimatı vererek seçim boyunca teröristleri kuluçkaya yatırdı. Örgüt üyelerine, 'Türkiye'nin her yerinde mutabık olduğumuz partnerlerle birlikte bu işi yürüteceğiz ve siyasi otoriteyi zayıflatmayı başaracağız', 'tutukluların özgürlüğüne kavuşması gerekiyor' talimatları verdikleri tespit edildi. Her iki terör örgütü, üyelerine bu çalışmanın siyasi partnerlerin tepkiyi üzerlerine çekmeden gerçekleştirilmesi gerektiği uyarısında bulundu.

GÖLGE DESTEKÇİLER
Özellikle Kandil'in eylemsizliğe bürünerek ittifaka gölge düşürecek tavırlardan kaçınması, FETÖ'nün trol çetesinin sosyal medyada algı operasyonu yürütmesi, HDP'nin ise kendisini Kürt halkının temsilcisi gibi göstermeye çalışması üzerinden yürüdüğü anlaşılan ihanet planın talimatını alan gölge destekçiler FETÖ ve PKK, ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlanınca hemen eş zamanlı harekete geçti.

Terör örgütleri ve siyasi ortakları AK Parti'yi yerel seçimlerde zayıflatarak siyasi gücünü sarsmayı, ardından Başkan Erdoğan'ı yıpratmaya çalışarak PKK ve FETÖ'ye koruma kalkanı olmayı planlıyor. Pensilvanya ve Kandil'in, tutuklu FETÖ ve HDP'lilerin serbest kalmasının bu seçimlere bağlı olduğunu örgüt tabanına empoze ettiği belirlendi. Sabah

SABAH

Kandil'den 'Zillet İttifakı'na açık destek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.