• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da fiyatlar 6 yılda ikiye katlandı

Bodrum’da fiyatlar 6 yılda ikiye katlandı
Giriş Tarihi: 15.3.2019

’un gayrimenkul alanında dünya ligine yükseldiğini söyleyen Çağlar, Ocak 2013’te yeni projelerde ortalama 2 bin 660 lira olan metrekare fiyatlarının 5 bin liranın üzerine çıktığını belirtti

Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, son dönemde yabancıların Bodrum'a yoğun ilgi gösterdiğini belirterek Ocak 2013'te yeni projelerde ortalama 2 bin 660 lira olan metrekare fiyatlarının 5 bin liranın üzerine çıktığını söyledi. Doğru lokasyonda planlanan lüks projelerde bu rakamın 10 bin Euro'ya kadar çıktığını söyleyen Çağlar, artışın devam edeceği tahminini dile getirdi.

AVRUPALININ MIAMI'Sİ
İlçeye gelen turist sayısının 2018'de bir önceki yıla göre yüzde 34 arttığını ifade eden Çağlar, "Yabancılar Türkiye'de yatırım yapmanın da yollarını aramaya başladı. 2017'de Muğla'da yabancıya 634 konut satılırken, son 6 aydır aylık yabancıya konut satışında 100 rakamı test ediliyor. Gerek turizmde gerekse gayrimenkulde bu trendin 2019 yılında artarak devam etmesini bekliyoruz" dedi. Geçen yıllarda tüm projeler içinde toplanan taleplerde yerlilerin oranı yüzde 70-80'lerde iken bu oranın yabancıların lehine tersine döndüğünü kaydeden Çağlar, "Özellikle Rusya, İran ve Almanya bu alanda öne çıkan ülkeler" şeklinde konuştu. Türkiye'deki gayrimenkul projelerinden uzak durmayı tercih etmiş Amerikalı yatırımcıların da Bodrum üzerinden Türkiye'ye gelmeye başladığını anlatan Dağlarca Çağlar, "Son dönemde gerçekleşen yatırımlarla artık Bodrum dünya ligine yükseldi. Öte yandan New York, Chicago gibi Kuzey Amerika bölgesinde yaşayan Amerikalılar için Miami ne ifade ediyorsa Bodrum da Avrupalılar için o anlama geliyor" diye konuştu.

7 MILYAR DOLARLIK YATIRIM
Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, halihazırda Bodrum'da 7 milyar dolarlık yatırımın olduğuna dikkat çekerek, tarihi dokuya dikkat ederek yatırım yapanların kazanacağını vurguladı. Turgutreis'te 75 milyon Euro yatırımla hayata geçirdikleri Swissotel Resort Bodrum Beach'in ardından bölgedeki Swissotel markalı bir otel için daha çalışmalara hız verdiklerini anlatan Çağlar, "Yokuşbaşı'nda 100 milyon Euro yatırımla hayata geçireceğimiz Swissotel Bodrum Hill'i 2020'de hizmete açmayı planlıyoruz" dedi.

ULASILABILIR RAKAMLAR
Swissotel Bodrum Hill projesinin mimarisinde değişiklikler yaptıklarını kaydeden Dağlarca Çağlar, "120 odalı otelimiz 62 odaya düşürüldü ve 40 adet satılabilecek rezidans ortaya çıkarıldı" dedi. Bu değişiklikle 80 ile 300 metrekare arasında değişen daireler planladıklarını ifade eden Çağlar, "Bu daireler, daha ulaşılabilir rakamlarda oldular. Bu proje değişikliğini Nisan'da anons edeceğiz. 25-30 adet de satılabilir ofisimiz var. Ayrıca 22 adet daha villamız bu projede yer alıyor. Projede 4 restoranımız olacak" dedi.

YAVUZ KARAMAN

Bodrum’da fiyatlar 6 yılda ikiye katlandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN