• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İşte ile HDPKK işbirliğinin belgeleri

İşte CHP ile HDPKK işbirliğinin belgeleri
Giriş Tarihi: 15.3.2019

YENİ Asır, CHP-İP ile terör örgütü PKK'nın uzantısı HDP'nin kurduğu ittifakı net bir şekilde kanıtlayan yeni bilgilere ulaştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde geldiği İzmir'de, "HDP, PKK'nın siyasi koludur. Şimdi yeni bir oyun tezgahı konuluyor. Bizim saydığımız 299 HDP'li, CHP, İP ve Saadet Partisi listelerinden belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi oldu. Önemli bir bölümünün PKK ile direkt bağları var. İstanbul, Ankara, İzmir, her yerde. Menemen Belediye'sinin meclis üyelerine baksınlar. Karşıyaka'ya, Bayraklı'ya baksınlar. Kim PKK adına haraç toplarken burada belediye meclis üyesi adayı oldu" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

İKİ İSİME ULAŞILDI
YENİ Asır, Menemen'de CHP listesinden belediye meclis üyesi adayı gösterilen iki ismin kabarık terör sicili ile ilgili belgelere ulaştı. Bunlardan 4. sıradan aday gösterilen Gürkan Develi'nin 'Türk Milletini, Cumhuriyeti ve TBMM'yi alenen aşağılama, terör örgütü propagandası yapmak, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma eylemi" gibi suçlardan kaydı olduğu ortaya çıktı. Yine Menemen'de CHP listesinden aday yapılan Seval Aydemir Bozkurt'un da Kadifekale semtinde molotof kokteyli atma ve PKK yanlısı slogan atma gibi suçlardan kaydının olduğu görüldü. Menemen'de CHP listesinden 3 ismin daha HDP ve PKK bağlantısının olduğu ifade edildi. Ortaya çıkan bu tablo, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Teröre kim destek veriyorsa Allah belasını versin" sözünde de samimi olmadığını göstermiş oldu.

FATİH ŞENDİL

İşte CHP ile HDPKK işbirliğinin belgeleri haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN