• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’e Göbeklitepe çıkarması

MIPIM’e Göbeklitepe çıkarması
Giriş Tarihi: 15.3.2019

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı kabul edilen ’de görücüye çıkarılan Göbeklitepe maketi, Çevre ve ile Çevre ve tarafından da ziyaret edildi

Bu yıl 'Geleceği etkilemek' temasıyla, Fransa'nın Cannes kentinde 30'uncu kez kapılarını açan MIPIM Gayrimenkul Fuarı'na Türkiye, Göbeklitepe maketi ile damga vurdu. Dünyanın lider mimari maket tasarım şirketi RJ Models'in hazırladığı maket, ilk kez görücüye çıktı. Büyük ilgi gören Göbeklitepe maketini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank da ziyaret etti. Bakan Kurum, MIPIM'e 100'ün üzerinde ülke, yaklaşık 4 bin yatırımcı ve 500'ün üzerinde yerel yönetimin katıldığını belirterek, "Fuar çerçevesinde 1 milyon kartvizit el değiştiriyor. Bu birliktelik sektörümüz ve sektörümüzün geleceği adına çok önemli" dedi.

MARKA ŞEHİRLER
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) de MIPIM'de uluslararası yatırımcılarla buluştu. GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, Türkiye gayrimenkul sektörünün dünya ile kıyaslandığında daha çok potansiyel içerdiğine dikkati çekerek, "İstanbul önemli bir marka şehir. Ama bu çok özel şehrin özelliklerinin, yatırımcı gözünde nasıl bir fizibilite sunduğunu bizim anlatmamız, paylaşmamız lazım. Bu noktada MIPIM ekosistemi çok önemli" dedi. Yetgin, şunları söyledi: "MIPIM, mevcut veya planlanan büyük gayrimenkul projelerine ortak bulunması açısından önemli bir platform."

MIPIM’e Göbeklitepe çıkarması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN