• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nün imamına oda tahsis etmiş

FETÖ’nün imamına oda tahsis etmiş
Giriş Tarihi: 16.3.2019

Didim'in ’li Belediye Başkanı ’ın ’cü ’a teslim olduğu ortaya çıktı. Belediyenin Bilgi İşlem Servisi’nde görev yapan , ’na verdiği ifadede, belediyeyi Karaarslan’ın yönettiğini öne sürdü

HÜSEYİN KILIÇ

Aydın Didim'in CHP'li başkanından bir skandal daha! Didim Belediyesi'nde kendisine tahsis edilen odasında özel görüşmeler yapan FETÖ'nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan, Belediye Başkanı Deniz Atabay'a ne isterse yaptırabiliyordu.
Daha önce FETÖ'cü Erkan Karaarslan'ı tanımadığını söyleyen CHP Didim Belediye Başkanı Atabay'ın bu yalanı tanık ifadeleriyle tescillenmiş oldu.
Yeni Asır, Didim Cumhuriyet Başsavcılığı'nda verilen ifade tutanaklarına ulaştı. Tanık Hakan Sarıkaya'nın bilgi işlem servisinde yaşadıkları FETÖ'cü Erkan Karaarslan'ın danışmanlık adı altında yaptıklarını gözler önüne serdi.
Bilgi işlem servisinde çalışan Sarıkaya, "Belediyedeki tüm sistemi kontrol etmek için 'Olgu' isimli bir program kullanmamızı istediler.
Bu program ile belediyenin su işleri, icra işleri, emlak işleri gibi tüm veriler kontrol ediliyordu" dedi.

SU BORÇLARINI SİLDİRDİ

Aydın'ın Didim ilçesinde CHP'li Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde göreve gelmesinin ardından ilk icraatı, işlettiği iki otelinin 70 bin liralık su borcunu sildirmek oldu. Erkan Karaarslan'ın bulunduğu ortamda belediye çalışanı İlksen Akbudak'ı yanına çağıran Başkan Atabay, su borcunun silinmesi talimatını verdi. Akbudak'ın yasal olmadığını belirtmesine rağmen Atabay ve Karaarslan, tehdit yoluyla su borcunu sildirdi. Tehditle Atabay'ın su borcunu silmek zorunda kalan Akbudak, geçen yıl Didim Adliyesi'ne giderek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yeni Asır, Akbudak ile tanık Hakan Sarıkaya'nın savcılığa verdiği ifadelere ulaştı. Akbudak ve Sarıkaya'nın ifadesinde Başkan Atabay'ın FETÖ'den tutuklu bulunan Karaarslan'a "Bu şahıs devlet" demesi FETÖ'nün imamına nasıl boyun eğdiğini gösteriyor.
İfadesinde Sarıkaya da, Karaarslan'dan danışmanlık hizmeti alındığını ve FETÖ'cü Karaarslan'ın sürekli belediye binasına geldiğini, kendisine başkanlık katında oda dahi tahsis edildiğini beyan etti.

TUTANAKLARA ULAŞTIK

Bilgi işlem servisinde çalışan Sarıkaya ifadesinde, 10 yıldır kullandıkları 'Beyaz' isimli programın iptal edildiğini, 'Olgu' isimli programın ihalesi yapılmadan yaklaşık 20 gün kullanıldığını, daha sonra ihalesinin yapıldığını belirtti. Sarıkaya, Didim Belediyesi'nin FETÖ'cü Karaarslan tarafından nasıl ele geçirildiğini ifadesinde şöyle anlattı:

"Danışmanlık hizmeti adı altında tüm kamuoyunda bahsedilen ve hakkında FETÖ/PDY'den soruşturma başlatılan Erkan Karaarslan'dan danışmanlık hizmeti alındı. Bu tarihten sonra Erkan Karaarslan, sürekli belediyeye gelmeye başladı. Hatta kendisine başkanlık sekreterinin arkasında bulunan özel bir oda tahsis edildi."

'HESAPLAR FETÖ'YE TESLİM'

Karaarslan'ın firmasına ait Olgu yazılım programının nasıl yüklendiğine ifadesinde yer veren Sarıkaya şunları söyledi:

"Erkan Karaarslan'dan danışmanlık hizmeti alınmaya başlayınca Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, ben ve benim yanımda birlikte çalıştığımız Mustafa Turgut isimli arkadaşımızı yanlarına çağırdı. Bu zamana kadar kullandığımız yani 2014 yerel seçimden 10 yıl önce kullanmaya başladığımız Beyaz yazılım programını iptal edileceğini, bunun yerine Olgu isimli yazılım programını kullanılacağını söyledi. Tahminime göre bu kararı Erkan Karaarslan'ın verdiğini düşünüyorum. Çünkü Karaarslan'ın irtibat kurduğu tüm belediyelerde Olgu isimli programa geçilmiş. Olgu programının ihalesinde usulsüzlük olduğunu düşünüyorum. Daha sonra her birime Olgu programı alınarak parça şeklinde ihale edilmiş gibi gösterildi. Ayrıca tüm belediye personelinin kullanıcı şifreleri de Olgu firmasına verildi. Söz konusu firmaya tüm işlemleri görebilme imkanı doğdu."

FETÖ’nün imamına oda tahsis etmiş haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN