• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Oyunları yerle yeksan edeceğiz’

‘Oyunları yerle yeksan edeceğiz’
Giriş Tarihi: 17.3.2019

Başkan Erdoğan, ’daki terör saldırısıyla ilgili liderinin skandal sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan, “Terbiyesize bak ‘İslam dünyası kendisine bir bakmalı’ diyor. Terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söyleyecek kadar kendini kaybetmiş biri bu ülkede siyaset yapıyor. Ama biz bu oyunları da yerle yeksan edeceğiz” dedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tekirdağ mitingi ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılışında Yeni Zelanda'daki terör saldırısı ve yerel seçim sürecine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

Tekirdağ, ülkemizin topraklarının tamamı Avrupa'da olan üç şehrinden biridir. Sizin temsil ettiğin değerler, Müslümanları katleden teröristin bile zoruna gitmiş. Bu katliamda kullandığı silahını da, İkinci Viyana Kuşatması'nın tarihinden Haçlı'nın zalim isimlerine kadar bilinen tüm Türk ve Müslüman düşmanlarıyla süslemiş Bildiride de "Boğaz'ın batısına geçerseniz sizi öldüreceğiz. İstanbul'a geleceğiz, tüm camileri minareleri yıkacağız" diye zırvalamış. Be namussuz, Yeni Zelanda nire, İstanbul nire. Nasıl oluyor da dünyanın öteki ucundaki katil, bir cani, Müslümanlarla ve Türklerle ilgili bunca fesatla harekete geçirilebiliyor? Yan tarafta Sultanahmet'i doldurmayacaksın, Ayasofya'yı dolduralım diyeceksin.

BUNLARIN HEPSİ TEZGAH

Bu oyunlara gelmeyelim. Bunların hepsi tezgah. Bu namussuzlar böyle dedi diye biz adım atmayız. Bu cani İstanbul'a gelmiş. Çalışmalar yapılıyor, bağlantılarını ortaya çıkaracağız. Yeni Zelanda'dan da bunların hesabının sorulmasını istiyoruz. Bu bir katliam, bunun hesabının sorulması lazım. Yarın aynı bedeli Yeni Zelanda da öder. Yeni Zelanda'daki saldırı ve onun üzerinden bize verilen mesajlar ilk değil. Hatırlayınız, İstanbul'un sokaklarına "Zulüm 1453'te başladı" yazıları Gezi olaylarında yazıldı. 49 Müslüman kardeşimiz şehit edilmiştir. Bu ne ilktir, ne de sondur. Bir tane Avustralyalı senatör çıkmış, ahlaksızca bir ifade kullanıyor. 'İslam dünyasından kaynaklanan terör' diyor. Terbiyesize bak Yahu senin o Avustralyalı senatörden ne farkın var? Ne günlere kaldık. Terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söyleyecek kadar kendini kaybetmiş birisi, bu ülkede siyaset yapıyor. Bay Kemal, sen terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söylemeye ne yetkilisin, ne ehilsin. Sen önce kendini gözden geçir. Bir müslüman nasıl böyle bir şey söyler. Zaten sen şu anda teröristlerle kol kolasın. Şu ifadeye bak ya. Terörün kaynağına ümmeti yerleştiren bu adama oy vermenin dahi ne kadar büyük bir vebal olduğunu artık anlayalım. Bunların derdi doğrudan doğruya Türkiye'dir. Tarihimizle, medeniyetimizle, inancımızla saldırdıkları tüm değerlerin temsilcisi olarak gördükleri için bizi hedef alıyorlar. İnşallah milletimizle birlikte nice oyunu bozduğumuz gibi bu oyunu da yerle yeksan edeceğiz. Bunun için 31 Mart seçimleri beka seçimidir.

'BU SEÇİM DÖNÜM NOKTASI OLACAK'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 31 Mart yerel seçimlerine 14 gün kala çarpıcı açıklamalar yaptı. Çalışmaları tüm hızıyla sürdürdüklerini söyleyen Dağ, "Sahadan aldığımız olumlu tepkiler ve vatandaşlarımızın teveccühü gösteriyor ki bu seçim İzmir için dönüm noktası olacak" dedi. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci ve ilçe adaylarıyla birlikte yürüttükleri çalışmaların çok başarılı geçtiğini ifade eden Dağ, "On binlerce İzmirli hizmet temelli siyasetin özlemini duyduğunu ifade ediyor. İnanın, İzmir'de nereye gitsek değişim talebini çok güçlü bir şekilde duyuyoruz" diye konuştu. 8 yıldır milletvekilliği ve öncesinde de uzun süre siyaset yaptığını belirten Dağ, "İzmir'deki değişim talebi hiç bu kadar güçlü olmamıştı. İzmir'i CHP'ye mahkum görenlerin, CHP'nin kalesi zannedenlerin 31 Mart akşamı hak ettikleri cevabı almalarını arzu ediyorum" diye konuştu.

SORU İŞARETLERİ VAR

CHP'de aday belirleme sürecinde yaşanan skandalları da değerlendiren Dağ, "Bizler milletin karşısına çıkarken, 17 yılda yaptıklarımızı referans olarak ortaya koyuyoruz ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Rakiplerimizden de hizmet odaklı seçim kampanyası yürütmesini bekliyoruz. Fakat ne yazık ki onlar parti içi koltuk krizleriyle, tepeden inme adaylarla, rant kavgalarıyla vatandaşın karşısına çıkıyorlar. Bu süreçler İzmir halkının kafasında soru işaretleri oluşturmuş durumda" ifadelerini kullandı.

BİZE TALEP GELMEDİ

Milletvekilleri olarak İzmir'de seçilecek belediye başkanlarının emrinde olacaklarını vurgulayan Dağ, "Biz İzmir-Ankara arası mekik dokumaya hazırız. CHP'li başkanların da emrindeydik. Ama onların Ankara'da bizi ziyaret ettiklerine vakıf olmadım. Öyle bir tecrübem yok. Ödemiş, Torbalı, Selçuk, Kınık 3 ayı geçmez Ankara'ya ellerinde dosyalarla gelirler" dedi.
Yapılan anketlerle CHP'nin algı oluşturmaya çalıştığını dile getiren Hamza Dağ, "Anket kamuoyuna açıklamak için yapılmaz. Herkes operasyon çekmeye o anketler üzerinde algı oluşturmaya çalışıyor. Sürekli algı oluşturmaya çalışıyorlar. Bunlardan anlaşıldığı üzere onlar da tehlikenin farkındalar" dedi.

‘Oyunları yerle yeksan edeceğiz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN