• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan'dan 'da önemli mesajlar

Başkan ve AK Parti Genel Başkanı , ’da düzenlenen mitingde halka hitap etti. Erdoğan, "Bu şehir yılarca terör gölgesi altında çok şeyler kaybetti. Ağrı'yı kayyumla çok güzel bir yere getirdik. Şimdi daha da iyi bir noktaya taşıyacağız. Belediye başkanını seçeceksin sonarda çalımlayıp çekip gidecek! Böyle belediyecilik mi olur? Bu seçmenin oyuna saygısızlıktır. Buradan başkan seçilen Başkan zat Muş'a gitti." dedi.

Başkan Erdoğan'dan Ağrı'da önemli mesajlar

25.03.2019, 14:50 Güncelleme Tarihi: 25.03.2019,15:27

Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı'da düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

"BU ŞEHİR YILARCA TERÖR GÖLGESİ ALTINDA ÇOK ŞEYLER KAYBETTİ"
Ağrı'nın vizyonuna uygun bir belediye başkan adayı ile yola çıktık. Ağrı'yı yürekten selamlıyorum. Ağrı'nın tüm ilçelerindeki mahallelerindeki köylerindeki kardeşlerimi selamlıyorum. Ağrı'nın bizim gönlümüzde ayrı bir yeri var. Sizler nice zaman hasret türküleri yaktınız. Ağrı'nın hasreti bizim hasretimizdir. Ağrı'nın derdi bizim derdimizdir. Ağrı'nın başı ağrırsa bizim kalbimiz ağrır. Gelin gönlü Ağrı Dağı gibi yüce bu şehri birlikte geleceğe hazırlayalım.

"AĞRI'NIN ARTIK ŞAHA KALKMASININ VAKTİ GELMİŞTİR"
Bu şehir terör gölgesi altında yıllarca nice şeyler kaybetti. Ağrı Dağı'ndan İshak Paşa Sarayı'na kadar nice zenginliğe sahip bu şehrin artık şaha kalkmasının vakti gelmiştir. Sayın Savcı Sayan kardeşimizin söz konusu Ağrı olduğunda bu ülkede açamayacağı hiçbir kapı yoktur. Cumhurbaşkanı olarak tüm Ağrı'daki belediye başkanlarıyla el ele vermek suretiyle Ağrı'yı kayyumla gayet güzel bir yere getirdik, şimdi daha da ileriye taşıyacağız."BU SEÇMENİN OYUNA SAYGISIZLIKTIR"
Belediye başkanını seçeceksin sonra da çalışmayıp çekip Ankara'ya gidecek böyle belediyecilik olur mu? Bu seçmenin oyuna da saygısızlıktır. Buradan başkan seçilen zat şimdi de Muş'a gitti.

AĞRI'YA YAPILAN YATIRIMLAR
Bay Kemal ne diyor 17 yıldır iktidardasınız ne yaptınız. Bak ben sadece Ağrı'yı söyledim Ağrı'da 12 katrilyonluk yatırım yaptık. Zaten sen Ağrı'ya kaç kez geldin Bay Kemal… Ağrı'ya bir bilim merkezi kazandırıyoruz. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'ni ülkemize kazandırdık. Gençlik merkezleri spor tesisleri yaptık. Ağrı'ya yaptığımız Millet Bahçesi şu anda açılışa hazır hale geldi.

Sağlıkta toplam yatak kapasitesi bin 45 olan 12 hastaneyle birlikte 52 sağlık tesisini kazandırdık Bay Kemal anlamaz SSK'yı iflas ettirdi. 4243 konut projesini TOKİ olarak hayata geçirdik. Atık su artıma tesislerini Ağrı'ya kazandıracağız. İmar barışıyla 18 bin Ağrılı kardeşimizin mülkiyet sıkıntısını çözdük. Yol su medeniyettir, bundan ne CHP anlar ne HDP anlar bunlar sadece çukur açar.

Ağrı Havalimanı'na yıllık 2 buçuk milyon yolcu kapasiteli terminal binası yaptık. Havalimanımızın yolcu trafiği 326 bini geçti. Ağrı'nın hasretle beklediği Yazıcı Barajı'nı az önce izlediniz değil mi onu da hizmete aldık.

"NİKE AĞRI'YA GELİP FABRİKA KURACAK"
Ağrı'ya daha büyük hizmetler getireceğiz, Ağrı'yı ülkemizin en büyük et üssü yapacağız. Tekstilde Ağrı'yı bölgenin en önemli üretim merkezi haline getireceğiz. Tekstilcilerimizi Ağrı gibi yoğun istihdama ihtiyaç duyduğumuz bölgelerde desteklemeye devam edeceğiz. Şimdi buraya uluslararası bir marka Nike gelerek buraya fabrikasını kuracak 5 bin istihdam sağlanacak.

Bay Kemal Hatay'a gitmiş biz 6 baraj yaptık diyoruz. Onun gibi cambaz belediye başkanına baraj var mı diyor baraja yok ki cevabını alıyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Biz bunların hiç birini dinlemedik yolumuza devam ediyoruz. Barajımız olacak ki benim vatandaşım çevrede sulamasını yapsın. Bunların derdi bu ülkede huzuru kaçırmak. Benin ülkemin huzuruna refahına bunlar düşman. Birlik beraberlik böyle bir şey istemiyor bunları. Yazıcı Barajı ile Ağrı ovasında yaklaşık 250 bin dekar zirai arazi de sulanacak. Ağrı'ya iki baraj ve bir gölet daha inşa ediyoruz. Ağrı'da 150 bin dekar arazi sulamaya açılacak. Şehrimizdeki yatırımcıları destekleyerek ilave istihdam oluşturduk. Ağrılı çiftçilerimize 1,1 katrilyon tarımsal destek verdik.

HDP, İstiklal Marşımızın, bayrağımızın düşmanıdır.

Her kim ezanımıza, bayrağımıza, değerlerimize, İstiklal Marşı'mıza saldırıyorsa bilin ki hedefi bize saldırmaktır.

Başkan Erdoğan'dan Ağrı'da önemli mesajlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA