• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Kemeraltı bölgenin parlayan yıldızı olacak’

İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı ziyaret eden AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci “Kemeraltı’nı kurtar başkanım” diyerek dert yanan esnafa, “Burayı güzelleştireceğiz, canlandıracağız” dedi

‘Kemeraltı bölgenin parlayan yıldızı olacak’

28.3.2019

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Kemeraltı'nın Kestanepazarı, Şadırvanaltı ve Hisarönü bölümlerinde esnafı ziyaret etti. Esnafın yoğun ilgisi nedeniyle bölgeyi 4 saatte geçebilen Zeybekci, "Kemeraltı dünyanın en büyük açık alışveriş merkezi. İzmir'in bir değeri" diyerek, tarihi çarşının yapılacak projelerle değişeceğini söyledi.

'ÇİVİ BİLE ÇAKILMADI'

Zeybekci, Kemeraltı'nı gezerken esnaf "Bu sene olacak inşallah, sizinle birlikteyiz", "Hakikaten yeter İzmir'i kurtarın artık", "İzmir'in size ihtiyacı var inşallah bu kez kazanacaksınız", "Kaldırım taşları yapıldı, yağmurda kalkıyor yaşlı insanlar yürüyemiyor.
Buraların düzelmesi gerekiyor", "Kemeraltı, altyapı, ulaşım olarak sizden büyük hizmet bekliyor. Seçim sonrası da sizi burada görmek istiyoruz", "İzmir'e çözüm gerekiyor" diyerek destek ve beklentilerini iletti. Nihat Zeybekci'nin uğradığı esnaflardan biri, "Burası Ege Bölgesi'nin en büyük hipermarketi, 5 bin yıllık çarşı. Bir çivi çaktıramadık. Yaparsanız siz yaparsınız, başkası yapamaz. Yıllardır uğraşıyorum, bir şeyin değiştiği yok" diye konuştu. Bir başka esnaf da, "Yağmur yağdığında buraları çamur içerisinde oluyor, Kemeraltı'nda neler yapacaksınız" sorusu yöneltti.

RESTORASYON YAPILACAK

İzmir'in doğuştan güzel bir şehir olduğunu söyleyen Zeybekci, tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın da ayrı bir güzelliğinin bulunduğunu belirtti. Projeleri arasında çarşının da içinde bulunduğu Kadifekale, Yeşildere, Agora ve Smyrna antik kentlerini kapsayan alanın "Tarihi Kent Merkezi" olarak ilan edileceğini ve buradaki tarihi yapıların hepsinin elden geçirilip, yaşama katılacağını aktaran Zeybekci, "Kemeraltı dünyanın en büyük açık alışveriş merkezi. İzmir'in bir değeri. Buradaki restore edilecek bölgenin tamamını elden geçireceğiz, burayı güzelleştireceğiz, canlandıracağız. Bölgenin parlayan yıldızı olacak, yabancı turistler turlarında Kemeraltı'nı isteyecek. Ama önce altyapısını düzenlememiz gerekiyor" diye cevap verdi. Zeybekci'nin çarşıda karşılaştığı bazı vatandaşlar ve esnaf "CHP'liyim, ama oyum size hizmet istiyorum" dedi.

'KÜLTÜRPARK'TA DUVARLAR KALKACAK'

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, oyların İzmir'e, kentin geleceğine verilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Kültarpark'ta eski fuar, festival havasında yeniden canlanacak. Duvarları kaldırılacak, ışıklandırması yapılacak. Orası bütün vatandaşlarımızın huzurla vakit geçirebileceği, sporlarını yapabileceği yer olacak. Özelleştirme, satma konusu yok. Yanındaki inşaat bölgesi de TSMF'ye iade ediliyor. Burası için de güzel projelerimiz var. Oyunuzu İzmir'e verin" dedi.

'YAŞAYAN BİR ŞEHİR İNŞA EDİLECEK'

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci'nin eşi Ayşen Zeybekci, Tire, Torbalı ve Selçuk ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Zeybekci, Tire' de pazar yeri ziyareti yaparak pazarcı esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Pazarcı kadınların yoğun ilgisi ile karşılaşan Zeybekci, İzmir'e yapılacak yatırımları ve hizmetleri anlattı. Ardından Torbalı'da bulunan Halk Eğitim Merkezinde engelli aileler ve çocukları ile buluşan Zeybekci, İzmir'in Nihat Zeybekci ile engelli dostu yaşanılabilir bir şehir olacağının sözünü verdi. Ayşen Zeybekci, "Nihat Bey, bu güzel şehri zirveye taşıyacak. Nihat Bey gece gündüz yaşayan bir şehir inşa edecek. Organize sanayi bölgesi ile sanat ve turizmin olduğu bir şehir olacak. 5 yılın sonunda insanlar İzmir'e yerleşmek için gelecek. İzmir bu ülkenin incisidir. İzmir'i hep beraber inşa edeceğiz" dedi.

‘Kemeraltı bölgenin parlayan yıldızı olacak’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.