• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de, günü için 10 bin emniyet görevlisi hazır

İzmir'de, seçim günü için 10 bin emniyet görevlisi hazır

29.03.2019, 13:34

Emniyet Müdürlüğü'nce yerel seçimin yapılacağı 31 Mart Pazar günü, kent genelinde olumsuzluk olmaması ve güvenliğinin sağlanması için yaklaşık 10 bin emniyet görevlisiyle tüm hazırlıklar tamamlandı. İl Emniyet Müdürü , İzmir genelinde, sorumluluk alanlarında hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Pazar günü yapılacak yerel seçim öncesi İzmir Emniyet Müdürlüğü'nce kent genelinde bir süredir planlanan hazırlıklar tamamlandı. Buna göre, yaklaşık 10 bin polis ve bekçinin görev alacağı seçim günü, oy kullanılan yerlerin güvenliği sağlanacak. Bu alanlardaki olası olumsuzluklara müdahale için de sandık görevlilerinin talep etmesi durumunda hazır beklenecek. Gün boyu oy kullanılan 10 bin 133 noktada sürdürülecek önlemlerin yanı sıra sayım sonrasında sandık görevlilerinin oy çuvallarını il ve ilçe seçim kurullarına güvenli teslim etmesi için de görev yapılacak. Ayrıca seçim yasaklarının başlamasıyla kent genelindeki eğlence mekanlarında, içki satışı yapılan noktalarda ve ana arterlerde de denetimler kesintisiz sürdürülecek.
İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, milli iradenin sandığa güvenle yansıması için kent genelinde, sorumluluk alanlarındaki hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

DHA

İzmir'de, seçim günü için 10 bin emniyet görevlisi hazır haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA