• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Uşak’ta, seçimin kazananı

Uşak’ta, seçimin kazananı AK Parti
Giriş Tarihi: 2.4.2019

Uşak’ta ’nin Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın kazandı. Uşak’ın 5 ilçesinin 4’ünde AK Parti’li başkanlar, 1’inde ise ’li başkan seçimi önde tamamladı

ÖZKAN YAVAŞ

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin kesin olmayan Uşak'ta AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın, kesin olmayan seçim sonuçlarına göre belediye başkanlığını kazandı. Çakın'ın en yakın rakibi ise İYİ Parti'nin adayı Muhammet Gür oldu. Uşak'ın Eşme ilçesinde AK Parti'li Hacı Mustafa Çetin, Banaz ilçesinde AK Parti'li Zafer Arpacı, Karahallı ilçesinde AK Parti'li Ali Topçu ve Ulubey ilçesinde AK Parti'li Veli Koçlu seçimi kazandı. AK Partili belediye başkan adayları Uşak merkez ve 4 ilçede seçim kazanırken, Sivaslı ilçesinde CHP'nin adayı Hürrüyet Şafak seçimi kazandı.

BELDELERDE DE ZAFER

Sivaslı ilçesi Selçikler beldesinde AK Partili Osman Çakar, Tatar beldesinde Zafer Gün, Pınarbaşı beldesinde AK Partili Mehmet İncekara; Banaz ilçesine bağlı Kızılcasöğüt beldesin de Güngör Oral; Eşme ilçesine bağlı Yeleğen beldesinde ise Süleyman Sarı seçimin kazananı oldu. Selçikler Beldesi AK Parti Belediye Başkanı Osman Çakar ise kesintisiz altı dönemdir sürdürdüğü belediye başkanlığı görevine kesin olmayan sonuçlara göre yeniden seçildi.
Uşak Belediye Başkanlığını kazanan AK Parti Belediye Başkanı Mehmet Çakın Yeni Asır Gazetesi muhabiri Özkan Yavaş'a seçim sonuçlarını değerlendirdi.

'YATIRIMLARA DEVAM'

Çakın, "Bayrağı Nurullah Cahan'dan devaralarak Uşak'ta yarım kalan yatırımlara devam edeceğiz. Ayrıca kendi projelerimizi de hayata geçirmeye başlayacağız. 'Her şey yaşanabilir güzel bir Uşak için' diye çıktığımız bu kutlu yolda devraldığımız AK Parti Belediyeciliği bayrağını halkımızdan kopmadan ve hizmeti esas alarak çalışacağız" dedi.

Uşak’ta, seçimin kazananı AK Parti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN