• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

yayınlandı! ÖSYM/e-YDS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı

e-YDS sınav giriş belgesi yayınlandı! ÖSYM/e-YDS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı

17.04.2019, 15:10

Adayların heyecanla ve merakla beklediği e-YDS sınav giriş yerleri belli oldu. Sınava girecek olan adaylar e-YDS sınav yerlerini araştırmaya başladı. ÖSYM yaptığı duyuruda e-YDS sınavına gireceklere uyarıda bulundu. Peki nasıl sorgulanır?

ÖSYM'nin düzenlediği e-YDS İngilizce sınavı 20 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Çok az bir zamanın kaldığı e-YDS sınavı için heyecan dorukta… Peki ÖSYM, e-YDS duyurusunda nelere dikkat çekti? İşte e-YDS sınav yeri sorgulama ekranı…

e-YDS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL SORGULANIR?

Adaylar ÖSYM'nin resmi internet sitesi olan https://ais.osym.gov.tr üzerinden e-YDS sınav yerlerini öğrenebilecek.

e-YDS SINAVI İÇİN TEMEL KURALLAR İÇİN TIKLAYINIZe-YDS SINAVINA GİRERKEN GEREKLİ BELGELER

-Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı
-Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk
-Cumhuriyeti Kimlik Kartı
-Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar
ÖSYM duyurusu:
20 Nisan 2019 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2019/3 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 17 Nisan 2019 tarihinde saat 14.00'den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

20 Nisan 2019 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2019/3 İngilizce için adaylar, saat 13.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

e-YDS sınav giriş belgesi yayınlandı! ÖSYM/e-YDS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN