• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

3. kez sıçrayamadı!

Özlem Çerçioğlu 3. kez sıçrayamadı!
Giriş Tarihi: 7.5.2019

’nün belediyeler imamı ile birlikte yargılandığı davaya daha önce 2 kez rapor alarak katılmayan Büyükşehir Belediye Başkanı , bu kez adaletten kaçamadı. Davanın son duruşmasına gelen Çerçioğlu, Karaarslan’ı tanıdığını ve kendisinin danışmanı olduğunu itiraf etti

FATİH ŞENDİL

Aydın 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde daha önce 2 kez rapor alarak yargılandığı davanın duruşmasına katılmayan Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Özlem Çerçioğlu, sonunda mahkemeye geldi. Çerçioğlu, tutuklu bulunan FETÖ'nün CHP'li belediyeler imamı Erkan Karaarslan'ı tanıdığını ve kendisinin danışmanlığını yaptığını kabul etti. Mersin'de tutuklandıktan sonra serbest kalan, itiraz sonrası tekrar tutuklama talebi çıkınca firar eden, sonrasında Ankara'da gizlendiği evde yakalanan Karaaslan'ın da duruşmaya SEGBİS sistemi ile katılarak ifade verdiği belirtildi.
Bu arada Karaarslan'ın itirafçı olmak için başvurduğu ileri sürüldü.

İKİ KEZ RAPOR ALMIŞTI

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun silahlı terör örgütü üyesi olmak, ihaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, edimin ifasına fesat karıştırmak, ihalede yolsuzluk gibi suçlardan hakkında açılan dava ve soruşturmalar devam ediyor. Çerçioğlu, FETÖ belediyeler imamı olarak bilinen Erkan Karaarslan'la birlikte 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın iki duruşmasına katılmamak için rahatsızlığını gerekçe gösterip rapor almıştı. Ancak, bu süreçte seçim çalışmalarına ara vermemesi dikkat çekmişti. Çerçioğlu 3. duruşmaya ise gelmek zorunda kaldı. Bu arada Çerçioğlu ile beraber yargılanan bürokratlardan kimsenin duruşmaya katılmaması da dikkat çekti.
Çerçioğlu, FETÖ'nün CHP'li belediyeler imamı olarak bilinen Karaarslan'ı tanıdığını ve Kararslan'ın danışmanlığını yaptığını kabul ettiği öğrenildi. Çerçioğlu'nun hakkındaki iddiaları ise reddettiği öğrenildi.

'PARAMI ALAMADIM'

Çerçioğlu'nu tanıdığını belirten FETÖ tutuklusu Erkan Kararaslan da hakkındaki iddiları reddederken, Çerçioğlu'nun danışmanlığını yaptığını ve Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden halen tahsil edemediği alacakları olduğunu söylediği ifade edildi. Öte yandan Karaarslan'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na itirafçı olma talebiyle başvurduğu ileri sürüldü.

28 AYDIR DEVAM EDEN SORUŞTURMA VAR

Özlem Çerçioğlu hakkında açılan soruşturmalar ve kovuşturmaların sayısı rekora koşarken, ihalede yolsuzluk, edimin ifasına fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, çıkar amaçlı suç işlemek gibi suçlarla ilgili davaları devam ediyor. Çerçioğlu'nun çıkar amaçlı suç örgütü üyesi olmak ve silahlı terör örgütü üyesi olmak gibi suçlarlada 28 aydır devam eden soruşturmaları da bulunuyor.

Özlem Çerçioğlu 3. kez sıçrayamadı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN