• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Soyer, sezonunu açtı!

10 yıl süren Başkanlığı görevi boyunca 178 kez yurtdışına gittiği iddia edilen ve bu yüzden eleştiriler alan Başkanı ’li yeni görevinde de yurtdışı seyahatlerine başladı...

Soyer, sezonunu açtı!
Giriş Tarihi: 11.5.2019

ERHAN GÜLENÇ

Seferihisar Belediye Başkanı iken 10 yıl süren görevi boyunca 178 kez yurtdışına gittiği iddia edilen ve çok eleştirilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, yeni görevinde de seyahat sezonunu açtı.
Soyer, eşi Neptüm Soyer'le birlikte 3-4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti.

KUZEY KIBRIS'A GİTTİ

Soyer'in burada 2. Uluslararası Akdeniz Gastronomi Festivali'ne Büyükşehir Belediye Başkanlığını temsilen katıldığı açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinde yer verilen önümüzdeki Pazartesi günü yapılacak Meclis toplantısı gündeminde Soyer'in bu seyahatiyle ilgili bilgi verildi.
İlgili gündem maddesinde Tunç Soyer'in Kuzey Kıbrıs programı çerçevesince yapılan ulaşım, konaklama, harcırah ve yasal giderlerin Özel Kalem Müdürlüğü'nün 'Yurtdışı geçici görev yollukları kaleminden' karşılandığı belirtildi.
Öte yandan Soyer, Başkan Vekilliğini yapan Mustafa Özuslu'yu da yurtdışı seyahatine gönderiyor.

VEKİLİNİ DE GÖNDERİYOR

Meclis gündeminde Çin Halk Cumhuriyeti Chengdu Belediyesi'nin daveti üzerine, 9-12 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "2019 Chengdu Küresel İnovasyon ve Girişimcilik Fuarı'na ve Chengdu Uluslararası Kardeş Kentler Belediye Başkanları Formuna" İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını temsilen Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu ile Başkan Danışmanı olarak görev yapan Onur Kadir Eryüce'nin görevlendirilmesi ile ilgili madde konuldu. Madde meclis toplantısında görüşülüp karara bağlanacak.

Soyer’in savunması kabahatinden büyük

Soyer, sezonunu açtı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA