• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Habere kızdı hıncını stajyerden aldı

Torbalı Belediyesi’nin ’li Başkanı , şimdi de kent meydanındaki ay yıldızlı kaldırılması ile ilgili A Haber’e konuşan iki liseliye taktı. Yayın sonrası yardımcısına talimat veren Uygur, belediyede staj yapan ve Emre Kömürcü isimli gençlerin stajlarını iptal etti

Habere kızdı hıncını stajyerden aldı
Giriş Tarihi: 15.5.2019

FATİH ŞENDİL

Cumhurbaşkanına hakeret, 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir ve Fethi Sekin'in afişlerini kaldırması ve son olarak da kent meydanındaki ay yıldızlı Osmanlı Tuğrasını kaldırması ile gündeme gelen Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur yine çok konuşulacak skandal bir karara daha imza attı. Uygur, Torbalı Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencisi Beytullah Karabulut ve Emre Kömürcü'nün belediyede yaptıkları stajları iptal etti. İki gencin bütün eğitim hayatını etkileyecek olayın nedeni ise iki öğrencinin A Haber'e konuşmaları oldu.

İzmir'de CHP’li Torbalı belediyesinden Osmanlı hazımsızlığı

TEK NEDENİ RÖPORTAJ

A Haber ekibi Başkan İsmail Uygur'un talimatıyla bir geceyarısı yerinden sökülen kent meydanındaki ay yıldızlı Osmanlı Tuğrası için meydandaki vatandaşlarla röportaj yaptı.
Çekim sırasında oradan geçen ve röportaja dahil olan Torbalı Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencisi Beytullah Karabulut ve Emre Kömürcü'yü ekranda farkeden Başkan Uygur, küplere bindi. Hemen iki stajyer ile ilgili yardımcılarına talimat verdi. Uygur'un talimatı ile Belediye Başkan Yardımcısı İlyas Çimen iki lise öğrencisini odasına çağırdı.
Çimen öğrencileri bir süre makamında iddiaya göre ayakta sorguya çekti. Hatta Çimen'in iki gence bağırması belediye koridorlarından duyuldu.
Daha sonra İnsan Kaynakları Müdürlüğüne yönlendirilen öğrencilere staj dosyaları geri verildi ve bir daha belediye binasına giremeyecekleri söylendi.
Lise öğrencilerinin ailelerinin haklarını aramak için dava açacakları öğrenildi.

Habere kızdı hıncını stajyerden aldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA