• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Hesabı sorulacak’

‘Hesabı sorulacak’
Giriş Tarihi: 16.5.2019

TBMM’de bomba süsü verilmiş düzenekle yakalanan DHKP-C’lilerle ilgili detaylar ortaya çıktı. İki zanlının ’li ’ın izniyle giriş yaptığı öğrenildi. Saldırı girişiminin milletin iradesini hedef aldığını söyleyen , “Hesabı sorulacak” dedi

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ı ziyaret için TBMM'ye gelen biri kadın 2 şahıs, Meclis çalışanını rehin almak isterken güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi. TBMM Güvenlik kaynakları, DHKP/C terör örgütü üyesi 2 kişinin görevlilere CHP Milletvekili Mahmut Tanal'a geldiklerini söylediklerini ifade etti. Görevlilerin aradığı Tanal, DHKP-C'lilerin kendi konuğu olduklarını doğruladı.

REHİN ALACAKLARDI

DHKP-C'li erkek terörist Mulla Zincir'in, yaklaşık 1,5 saat Meclis binasında dolaştığı ifade edildi. Zincir ve Eylem Yücel, ziyaretçi kabul salonunda güvenlik kontrol noktasına geldi. Giriş bölümünde polislerin arama ve güvenlik sorgulaması sırasında, Meclis çalışanını rehin almak istedi.
Güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu teröristler etkisiz hale getirildi.
Yakalanan şahısların üst aramalarında bomba düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulundu.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, DHKP-C'li teröristlerce TBMM'de gerçekleştirilmeye çalışılan terör eylemine ilişkin paylaşımda bulundu.

HEDEF MİLLET İRADESİ

Fahrettin Altun, "DHKP-C'li iki teröristin TBMM'de gerçekleştirmeye çalıştığı terör eylemi doğrudan millet iradesini hedef alan bir saldırı girişimidir." ifadelerini kullandı.
Milletin huzuruna yönelik bu terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantılarının ortaya çıkarılacağını ve hesabının sorulacağını vurgulayan Altun, "Şer odaklarınca planlandığı anlaşılan bu terör saldırısını püskürten güvenlik güçlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum.
Türkiye hiçbir terör örgütüne geçit vermeyecek ve teslim olmayacaktır. Gazi Meclisimize ve milletimize geçmiş olsun. Bu vesileyle 31 Mart 2015 tarihinde DHKP-C'li teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz'ı bir kez daha saygıyla ve minnetle yad ediyorum. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

HER TÜRLÜ TERÖR SUÇU VAR

DHKP/C terör örgütü üyesi Mulla Zincir hakkında terör örgütü propagandası yapmak, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet ve hakaret suçlarından 5 adet açık ceza dava dosyası bulunduğu aktarıldı. Eylem Yücel hakkında ise 'Terör Örgütü Adına Eylem ve Faaliyetlerde Bulunmak' suçundan Kocaeli/Kandıra Cezaevi'nde bir süre tutuklu kaldığı, silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, görevi yaptırmamak için direnme, kamu malına zarar verme, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet suçlarından 13 adet açık ceza dava dosyası bulunduğu, hakaret suçundan ise aranma kaydı bulunduğu belirlendi.

‘Hesabı sorulacak’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN