• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çerçioğlu nihayet ifade verdi

Çerçioğlu nihayet ifade verdi
Giriş Tarihi: 17.5.2019

FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan ile birlikte yargılandığı davada hakkında zorla getirilme kararı verilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu dün hakim karşısına çıktı.

'HUSUMET BESLİYOR'

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında "ihaleye fesat karıştırma" iddiasıyla haklarında dava açılan 17 sanıktan biri olan ve önceki gün FETÖ'nün Belediyeler İmamı olarak bilinen Erkan Karaarslan'ın da katıldığı duruşmaya sağlık sorunlarını mazeret bildirerek katılmayan Çerçioğlu, hakkında zorla getirilme kararı verilmişti.

Çerçioğlu, dün Aydın Adliyesi'nde hakim karşısına çıktı. Kendisini bekleyen basın mensuplarının görüntü almaması için adliyeye arka kapıdan giriş yapan Çerçioğlu, ifadesinde iddianamede geçen dernek ve şirketlerle ilişkisinin olmadığını söyledi. Erkan Karaarslan ile cezaevinde görüştüğü ortaya çıkan Serhan Seyhan'ı tanıdığını ifade eden Çerçioğlu, "Serhan Seyhan bir personelimizle evlendi. Daha sonra sadece 15 gün belediyede çalıştı. 5 yıl önce sahte diplomayla 1200 veya 1300 liralık bir ihaleye katılmış. Bu ortaya çıktı. Yazılım mühendisliği bölümü yoktur diye yazı gelmiş. Bu nedenle 1,5 yıl hapis cezası aldı. Bana da bu yüzden husumet güttüğünü düşünüyorum" diye konuştu.

HÜSEYİN KILIÇ

Çerçioğlu nihayet ifade verdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN