• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Öldürülme korkusuyla evi kameralarla donattı

Öldürülme korkusuyla evi kameralarla donattı
Giriş Tarihi: 17.5.2019

İzmir'de 2014'te ölen gayrimenkul zengini işadamı Vahip Üten'in kızı Nuray Üten Telsarar, babasının bıraktığı miras yüzünden annesi ve iki kardeşi tarafından tehdit edilmesi üzerine ölüm korkusuyla evini kameralarla donattı.

Kızının, eşinin baskısı yüzünden böyle davrandığını belirten anne Hanife Tüten ise Yeni Asır'a yaptığı açıklamada, kendisinin de oğlu tarafından vekalet vermeye zorlandığını ve oğlu ile artık görüşmediğini söyledi. Eve gelme ihtimaline karşı kapıyı bile açmadığını, korkudan kendisinin de eve kameralar taktırdığını söyleyen anne Üten, "Oğlum hiç çalışmadı. Hep yattığı yerden para yedi. Şimdi bana rahat vermiyor. Beni şikayet eden kızım Nuray'a altındaki arabasını ben aldım, evi ben verdim, cebindeki parasını ben veriyorum. Ama damadım onu bize karşı dolduruyor" diye konuştu.

'ANNEM SAMİMİ DEĞİL'

Eşi, oğlu ve kendisi için koruma kararı aldırdığını belirten 48 yaşındaki Nuray Üten Telsarar ise, Yeni Asır'da kendisine yönelik tehditlerle ilgili haberin çıkmasının ardından annesinin kendisini aradığını ve 'bu haberle mi beni yıldıracaksın, yoldan çekileceğimi mi sanıyorsun' dediğini anlattı. Annesinin samimi olmadığını dile getiren Telsarar, "Bana aldığı araba babamın parasıyla alındı, kendi parasıyla değil" dedi.
'Ölüm hak, miras helaldir' sözünü hatırlatan Telsarar, annesi Hanife Üten ile kardeşleri Günay ve Tülay Üten'in para hırsı yüzünden kendisine düşman olduğunu ifade etti.

FATİH ŞENDİL​

Öldürülme korkusuyla evi kameralarla donattı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN