• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Onlarca kişinin gözleri önünde boğuldu

Onlarca kişinin gözleri önünde boğuldu
Giriş Tarihi: 17.5.2019

Spor Tesisleri içindeki olimpik havuza yüzmeye giden 27 yaşındaki mimar , sara krizi geçirerek suya battı. Havuzdaki herkesin nefes tutma idmanı yaptığını sandığı Ölmez, göz göre göre boğuldu

FATİH ŞENDİL

İzmir'de 37 yaşındaki mimar Serdar Ölmez, havuzda onlarca kişinin gözleri önünde geçirdiği sara krizi sonrası boğularak can verdi.
Havuzda bulunanların, su altında nefes tutma antremanı yaptığını sandığı Serdar Ölmez'in yaşamını yitirdiği dakikalar sonra fark edildi. Çiğli'de oturduğu öğrenilen Ölmez'in cenazesi Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Nevşehir'e gönderildi.
Olay 15 Mayıs günü saat 20.30 sıralarında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Spor Tesisleri içinde bulunan kapalı olimpik havuz içinde maydana geldi.
Alsancak'ta özel bir firmada mimar olarak görev yapan 37 yaşındaki mimar Serdar Ölmez, akşamları iş çıkışında çok sevdiği yüzme sporu için haftada 2-3 gün evinin de yakınındaki havuza gidiyordu.

UZUN SÜRE YÜZDÜ

Olay günü saat 19.30 sıralarında yine havuza giren Serdar Ölmez, olimpik olan havuzda bir süre seri kulaçlar atarak yüzdü. İyi bir yüzücü olduğu öğrenilen Serdar Ölmez, havuz kenarında su içinde dinleniyordu. Aynı anda havuzun içinde akşam sporu olarak yüzmeye gelen 20'den fazla insan vardı.
Bu sırada sara hastalığı olduğu öğrenilen Serdar Ölmez, bir anda dibe battı. Havuzda bulunan onlarca kişi ise Serdar Ölmez'i tanıdıkları ve iyi yüzücü olduğunu bildikleri için su altında nefes tutma antremanı yaptığını sandı. O yüzden kimse onun havuzda sara krizi nedeniyle can çekiştiğini anlamadı.

ÇOK GEÇ KALINDI

Havuzda onlarca insanın gözü önüne aşırı miktarda su yutan genç mimar Serdar Ölmez, boğularak can verdi.
Gencin cesedi birkaç dakika sonra hareketsiz şekilde su üstüne vurunca paniğe kapılan insanlar durumu hemen yetkililere bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahale etmeye çalıştığı Ölmez, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.
Nöbetçi savcılığın incelemesinin ardından, bekar olduğu belirtilen mimar Serdar Ölmez'in cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp'a kaldırıldı.
Ardından yakınları tarafından Mezarlıklar Müdürlüğü'ne götürülen Ölmez'in cesedi toprağa verilmek üzere karayoluyla memlemeti Nevşehir'e gönderildi.

Onlarca kişinin gözleri önünde boğuldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN