• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Sakın deli numarası yaparak yırtmasın!’

‘Sakın deli numarası yaparak yırtmasın!’
Giriş Tarihi: 17.5.2019

’de anne babasını siyanürlü limonata ile öldüren üniversite öğrencisi Kalkan’a, elinden son anda kurtulan kardeşi isyan etti. Gözü yaşlı dedesi ise, “Torunum deli numarasıyla kurtulmasın, en ağır cezayı alsın” dedi

FATİH ŞENDİL

İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan'ın (21), internetten temin ettiği potasyum siyanürünü karıştırdığı limonata ile anne ve babası Mehmet-Fatma Kalkan'ı öldürmesi, Türkiye gündemine oturdu. Yozgat'a götürülen cenazeler dün Yozgat Yerköy ilçesi Erzurum mahallesinde toprağa verildi. Olup bitenleri önce kaza zanneden Mehmet Kalkan'ın babası Mahmut Kalkan, korkunç gerçeği öğrendiğinde torununa isyan ederek, "Sakın deli numarasıyla yırtmasın, en ağır cezayı alsın" diye feryat etti. Katliamı yapan gencin elinden son anda kurtulan iki kardeşin ise durumlarının iyi olduğu ve Bakanlık tarafından psikolojik destek görmeleri için uzman görevlendirileceği öğrenildi. Çok sevdiği anne babasını son yolculuğa uğurlayan kardeşlerden Emircan Kalkan, Yeni Asır'a yaptığı açıklamada "Abim demeye dilim varmıyor, nasıl kıydın melek gibi ana babaya. Seni asla affetmeyeceğiz" dedi.

YAN YANA GÖMÜLDÜLER

Şizofren tanısı konan ve hain katliamın planını en ince ayrıntısına kadar anlatan Mahmut Can Kalkan cezaevine gönderilirken, Fatma-Mehmet Kalkan çifti Yozgat'ın Yerköy ilçesi Erzurum mahallesinde sevenlerinin gözyaşlarıyla yan yana toprağa verildi.

NASIL KIYABİLDİN ONLARA

Hastaneden taburcu olduktan sonra, Fransa'dan İzmir'e gelen amcası ve halasıyla cenazeleri alarak Yozgat'a giden 16 yaşındaki Emrecan Kalkan, Yeni Asır'a yaptığı açıklamada, "Anne babamızı öldürdü, bunu nasıl yaptı, nasıl o insanlara kıydı. Bir dediği iki edilmezdi. Ben ve kardeşim Taha onu asla affetmeyeceğiz" dedi

‘Sakın deli numarası yaparak yırtmasın!’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN