• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Seyyah Soyer 2. dünya turunda

Seyyah Soyer 2. dünya turunda
Giriş Tarihi: 17.5.2019

döneminde yaptığı yurtdışı gezileriyle gündeme gelen Başkanı , eleştirilere rağmen bu özelliğinden vazgeçmedi. Göreve gelir gelmez soluğu KKTC’de alan Soyer, Uluslararası Cittaslow Birliği’nin programına katılmak için 19-24 Haziran’da da İtalya’ya gidecek

ERHAN GÜLENÇ

Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde 178 kez yurtdışına seyahat ettiği iddia edilen ve bu nedenle eleştiri oklarının hedefi olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yeni görevinde de seyahatlere hız verdi.

İTALYA'YA GİDİYOR

Göreve geleli daha bir ay olmadan eşi Neptün Soyer'le birlikte 3 günlüğüne Kuzey Kıbrıs'ta bir gastronomi festivaline giden Soyer, şimdi de Uluslararası Cittaslow Birliği tarafından düzenlenecek bir programa katılmak için 19-24 Haziran'da İtalya'ya gidecek. Soyer'in seyahat masrafları Özel Kalem Müdürlüğü'nün yurtdışı geçici görev yollukları kaleminden karşılanacak. Soyer'le eşi Neptün Soyer'in de İtalya'ya gidip gitmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı. Öte yandan Soyer, Çin'in Yaxi kentinde Cittaslow International Komitesi'nce "Cittaslow Metropol ve Kent Çalışma Grubu"nun yönetiminde görev almak için davet aldığı bildirildi. Soyer'in bu kapsamda da yurtdışına seyahat gerçekleştirmesi bekleniyor.
Tunç Soyer, kendisi gibi belediye yöneticilerini de gezdiriyor.
Soyer'in Başkan Vekili Mustafa Özuslu ve Danışmanı Onur Kadir Eryüce de 9-12 Haziran'da "2019 Chengdu Küresel İnovasyon ve Girişimcilik Fuarı'na ve Chengdu Uluslararası Kardeş Kentler Belediye Başkanları Formuna" katılacak. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Nazım Plan Şube Müdürü Banu Dayangaç ve Şehir Plancısı Demet Burçin Gezgin ile Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Ayşegül Karakoyun Seçgin de Yunanistan'a gidiyor.

KİŞİ BAŞI 10'AR BİN LİRA

3 isim, Avrupa Birliği'nin Horizon 2020 çağrısı kapsamında yapılan "Ruritage Kültürel Miras Esaslı Sistematik Stratejiler Yoluyla Kırsal Yenileme Projesi"ne yönelik, Girit Adası'nda düzenlenecek Geliştirme Atölyesi'ne katılacak. Dayangaç ve Gezgin'e bu geziye giderken ayrıca kişi başı bütçe dışı 10'ar bin lira bütçe dışı avans da verilecek.
Seçgin'in masrafları ise, proje ortaklarından İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından karşılanacak.

BARCELONA'YA GİDECEKLER

Mert Yaygel ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Varlıopark da, 24-29 Haziran 2019 tarihleri arasında 2020 yılında düzenlenecek olan "Velocity" ve "EuroVelo and Cycle Tourism Conference 2020"de ev sahibi olmak için gerekli görüşmelerin yapılması amacı ile yurtdışına gidecek.
Yaygel ve Varlıopark'ın masrafları belediye tarafından karşılanacak.

Ayrıca Kültür ve Sanat Dairesi Başkanı Funda Erkal Öztürk, Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü Proje ve Organizasyon Şefi Mehmet Yıldız ve Kültürpark Şube Müdürlüğü Şefi Ulus Bozkır, 2-7 Temmuz tarihleri arasında İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlecek olan "Grec Arts Festival"ne belediye adına katılacak.
Bu seyahatlerle ilgili önceki akşam yapılan meclis toplantısında karar alındı.

Seyyah Soyer 2. dünya turunda haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN